Marcin Chyliński nowym wspólnikiem i liderem praktyki udziałowych rynków kapitałowych Baker McKenzie w Polsce

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Marcin Chyliński jest radcą prawnym posiadającym bogate doświadczenie w zakresie doradztwa w obszarze transakcji ECM oraz fuzji i przejęć. Specjalizuje się w złożonych ofertach publicznych i prywatnych oraz w transakcjach fuzji i przejęć (w tym transgranicznych i publicznych), jak również w ogólnym doradztwie w zakresie prawa korporacyjnego, w tym corporate governance.

– Witamy Marcina w gronie Wspólników Baker McKenzie. Bardzo się cieszę, że jeden z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych w Polsce ekspertów w obszarze prawa rynków kapitałowych z wieloletnim międzynarodowym doświadczeniem transakcyjnym dołącza do naszej kancelarii jako lider praktyki udziałowych rynków kapitałowych w biurze w Warszawie. Jestem przekonany, że we współpracy z naszym wiodącym globalnym zespołem rynków kapitałowych Marcin wniesie duży wkład w rozwój naszej praktyki transakcyjnej i przyczyni się do umocnienia pozycji Baker McKenzie jako lidera doradztwa prawnego przy najbardziej skomplikowanych transakcjach przeprowadzanych przez polskich i globalnych klientów. Przyjście Marcina i planowany rozwój jego praktyki jest jednym z istotnych elementów długoterminowej strategii rozwoju Baker McKenzie w Polsce i regionie EMEA – powiedział Piotr Rawski, partner zarządzający kancelarii Baker McKenzie w Warszawie.

Marcin Chyliński ma wieloletnie doświadczenie w kierowaniu międzynarodowymi zespołami prawników świadczących usługi doradztwa prawnego na rzecz spółek, instytucji finansowych, akcjonariuszy sprzedających, funduszy private equity, inwestorów strategicznych i firm inwestycyjnych przy licznych międzynarodowych i krajowych, pierwszych i wtórnych, publicznych i prywatnych ofertach akcji oraz przy transakcjach fuzji i przejęć.

– Jestem niezwykle zaszczycony możliwością dołączenia do warszawskiego biura jednej z najlepiej rozpoznawalnych na światowych rynkach finansowych globalnych kancelarii prawnych jaką jest Baker McKenzie. Praktyka transakcyjna, którą zajmuję się w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej od ponad 20 lat, w szczególności w zakresie udziałowych rynków kapitałowych wymaga ścisłej współpracy i wsparcia prawników z wielu jurysdykcji, w tym z kluczowych centrów finansowych świata takich jak Londyn, Nowy Jork, Frankfurt czy Hong Kong, zintegrowanych w ramach jednej platformy takiej jak Baker McKenzie. Polskie spółki, zwłaszcza w sektorze technologicznym działają na bardzo wielu rynkach i mają coraz częściej zasięg wykraczający nie tylko poza Polskę, ale także daleko poza Europę, a ich obsługa prawna, zwłaszcza przy przeprowadzaniu skomplikowanych transakcji wymaga kompleksowej i skoordynowanej obsługi w wielu różnych systemach prawnych. Nie wątpię, że w ścisłej współpracy ze znakomitym, w pełni zintegrowanym globalnym zespołem rynków kapitałowych Baker McKenzie będziemy w stanie jako biuro warszawskie zapewnić naszym polskim i globalnym klientom najwyższy poziom obsługi prawnej w transakcjach, w których specjalizuję się od wielu lat – powiedział Marcin Chyliński.

Nowy wspólnik Baker McKenzie od wielu lat jest klasyfikowany przez czołowe międzynarodowe rankingi prawnicze, takie jak Chambers & Partners czy The Legal 500, jako wiodący prawnik (Tier 1) w dziedzinie udziałowych rynków kapitałowych w Polsce.

Marcin Chyliński przez ostatnie dwa lata był partnerem kancelarii Rymarz Zdort, kontynuującej działalność kancelarii Weil, Gotshal & Manges. Zanim ta międzynarodowa kancelaria zdecydowała o opuszczeniu polskiego rynku, Marcin Chyliński był jej partnerem przez 11 lat.

źródło: mat pras. Baker McKenzie

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów