MFW Fiałek doradzała Grupie Scanmed z portfela Abris Capital w przejęciu Med-Lux 

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Kancelaria MFW Fiałek doradzała Grupie Scanmed, która jest jednym z liderów wśród prywatnych operatorów medycznych, w transakcji nabycia 100% udziałów w spółce Med-Lux sp. z o.o. świadczącej usługi opieki zdrowotnej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, specjalistycznej opieki ambulatoryjnej, medycyny pracy i fizjoterapii w przychodniach medycznych w okolicach Poznania.

Doradztwo obejmowało kompleksowe wsparcie w transakcji, w tym między innymi badanie stanu prawnego spółki, sporządzenie raportu z badania ze wskazaniem zidentyfikowanych ryzyk oraz środków zaradczych w celu ich zminimalizowania i zabezpieczenia pozycji kupującego, doradztwo w związku z negocjowaniem długoterminowych umów najmu, kontraktów menedżerskich oraz dokumentacją transakcyjną nabycia udziałów.

Pracami zespołu transakcyjnego kierowali Mirosław Fiałek – Partner oraz Michał Karwacki – Counsel. W skład zespołu weszli również: Paweł Siwiec – Senior Associate, Michał Kret – Associate, Maksymilian Kulczycki – Associate, Wojciech Lichterowicz – Associate, Mateusz Więckowski – Associate, Cezary Giziński – Associate, Natalia Grzegorzewska – Junior Associate.

Grupa Scanmed to lider wśród prywatnych operatorów medycznych pod względem zakresu świadczonych usług. Scanmed z rocznymi przychodami powyżej 650 milionów złotych od lat zapewnia pacjentom opiekę medyczną w całej Polsce i nieustannie rozwija wachlarz oferowanych świadczeń. Działalność Grupy obejmuje podstawową opiekę zdrowotną i ambulatoryjną opiekę specjalistyczną w ponad 40 lokalizacjach w całej Polsce, w tym leczenie szpitalne w oddziałach w Krakowie, Blachowni i Pile.

Od listopada 2020 roku Grupa Scanmed jest spółką portfelową funduszu Abris Capital Partners. W listopadzie 2022 Grupa Scanmed nabyła 100% udziałów w Ars Medical Sp. z o.o. z siedzibą w Pile. 

Med-Lux prowadzi w Poznaniu dwie przychodnie i ośrodek rehabilitacyjny. Oferuje usługi konsultacyjne i diagnostyczne w 28 specjalizacjach, w tym w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, medycyny pracy, laryngologii, ortopedii i kardiologii. Jest jedną z najbardziej obleganych placówek medycznych w Poznaniu. Świadczy ponad 300 tys. usług medycznych rocznie.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów