Michał Drozdowicz pokieruje nową praktyką Energetyki i Źródeł Odnawialnych w JDP

Opublikowano

Nasi Partnerzy

– Bardzo się cieszymy z dołączenia do JDP Michała Drozdowicza, który stanie na czele Zespołu Energetyki i Źródeł Odnawialnych. Michał jest cenionym praktykiem w zakresie obsługi prawnej procesu inwestycyjnego w sektorze odnawialnych źródeł energii oraz przeprowadzania prawnego „due diligence” na potrzeby transakcji nabywania i realizacji przedsięwzięć OZE w Polsce – komentuje dr Marcin Chomiuk, partner kierujący Zespołem M&A, Corporate i Commercial.

– Miniony rok przebiegał pod znakiem kryzysu energetycznego oraz wiążących się z nim konsekwencji, które nakładały się na ambitne przedsięwzięcia polskiej energetyki. Zapowiada się okres zmian związanych z zabezpieczaniem przez biznes cen energii, zmagań ze skutkami interwencji na rynkach energii, dynamicznych inwestycji w gotowe lub realizowane projekty OZE, rozbudowy infrastruktury wytwórczej i sieciowej. Kancelaria JDP, dzięki pierwszorzędnemu doświadczeniu jej ekspertów w obszarach kluczowych dla ochrony interesów klientów branży energetycznej, ma ogromne możliwości. Cieszę się, że mogę je uzupełnić – dodaje Michał Drozdowicz.

Michał Drozdowicz jest radcą prawnym z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w doradztwie na rzecz przedsiębiorców polskich i zagranicznych, obejmującym m.in. pomoc prawną przy najistotniejszych w kraju inwestycjach w źródła wytwórcze (konwencjonalne) oraz infrastrukturę energetyczną. Zajmuje się prawem energetycznym, ze szczególnym uwzględnieniem energetyki odnawialnej. Doradzał klientom w przedsięwzięciach dotyczących rozwoju oraz nabywania odnawialnych źródeł energii, w tym w szczególności w analizach due diligence w transakcjach M&A oraz finansowania OZE, przede wszystkim branży PV. Wspierał klientów w sprawach regulacyjnych, w kwestiach kluczowych umów sektora energii, w tym umowach przyłączeniowych, dostaw komponentów, kontraktów budowlanych, O&M, długoterminowych umowach o zakup energii zawieranych między wytwórcą a odbiorcą przemysłowym (PPA, cPPA). Od lat jest rekomendowany przez międzynarodowe rankingi prawnicze (Chambers & Partners, Who’s Who Legal, IFLR 1000, Legal 500). W 2020 roku otrzymał nagrodę Client’s Choice przyznawaną przez Lexology.

Praktyka Energetyki i Źródeł Odnawialnych łącząca ekspercką wiedzę z doskonałą znajomością branży to kolejna reakcja JDP na zmieniającą się sytuację rynkową. W ostatnim roku w kancelarii nastąpiło także wzmocnienie kompetencji w obszarach takich jak: IP / IT / Prawo reklamy i mediów (Wiktor Rainka), Podatki (Michał Jagielski) oraz White Collar Crime (Arkadiusz Górski). W związku ze wzrostem zaufania klientów, przekładającym się na rozwój zleceń, liczba prawników w kancelarii na przestrzeni 2022 roku wzrosła o 40% (20 prawników).

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów