Międzynarodowe kancelarie doradzały w restrukturyzacji długu Ukrainy

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Kancelarie Weil Gothsal & Manges oraz White & Case doradzały w procesie koniecznej ze względu na rosyjską napaść restrukturyzacji długu państwowego Ukrainy. Zespół Weil’a doradzał wierzycielom, a prawnicy White & Case ukraińskiemu rządowi.

Jak informuje agencja Reuters zagraniczni wierzyciele Ukrainy poparli jej wniosek o dwuletnie zamrożenie płatności z tytułu prawie 20 miliardów dolarów w obligacjach międzynarodowych.

Kancelaria Weil informuje z kolei, że plan zawieszenia spłaty długu został poparty przez Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone, Kanadę, Francję, Niemcy i Japonię.

– Cieszymy się, że doradzaliśmy niektórym większym posiadaczom PKB i obligacji, co pozwala rządowi ukraińskiemu zająć się płynnością i presją finansową w tym bardzo trudnym czasie, w którym Ukraina kontynuuje konstruktywne zaangażowanie na rynkach kapitałowych – powiedział Andrew Wilkinson, współkierujący praktyką restrukturyzacji w londyńskim biurze Weil.

Ukraińskiemu rządowi, według informacji Global Legal Post, doradzała kancelaria White & Case. Zespołem prawników kierowali partnerzy z praktyk rynków kapitałowych – Ian Clark z biura w Londynie i Olga Fedosova z biura w Paryżu.

– Ukraina zaoszczędzi na płatnościach prawie 6 mld dolarów – powiedział w oświadczeniu, cytowany przez Reuters, premier Denys Szmyhal. – Te środki pomogą nam utrzymać stabilność makrofinansową, wzmocnić stabilność ukraińskiej gospodarki i poprawić siłę naszej armii – dodał.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów