Międzynarodowe kancelarie zamknęły swoje biura w Kijowie

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Kancelaria CMS zamknęła swoje biuro w Kijowie. Bezpieczeństwo i dobro naszych pracowników jest naszym najwyższym priorytetem – napisała firma w oświadczeniu. Taką decyzje podjęły także kancelarie Dentons, Baker McKenzie i Kinstellar.

W oświadczeniu, które otrzymaliśmy, kancelaria CMS poinformowała, że jest zaniepokojona i głęboko zasmucona sytuacją na Ukrainie. „W ciągu ostatnich tygodni i miesięcy robiliśmy wszystko, by wpierać naszych ukraińskich kolegów, między innymi poprzez stworzenie im możliwości przeniesienia się na teren UE. Od pewnego czasu w ramach naszej kancelarii działa specjalny zespół wyznaczony do pomocy kolegom w Kijowie. W obliczu ostatnich wydarzeń pomoc ta nabrała szczególnego znaczenia i przez cały czas analizujemy rozwiązania, które moglibyśmy zastosować w tej dynamicznie zmieniającej się sytuacji” – podano w oświadczeniu.

CMS podkreśliła przy tym, że jej wszystkie kanały łączności w dalszym ciągu działają. “W tym trudnym czasie łączymy się myślami z naszymi kolegami, klientami i przyjaciółmi. Podobnie jak wielu innych, mamy nadzieję na pokojowe rozwiązanie tego konfliktu” – napisała kancelaria.

Jak ustalił portal Global Legal Post, swoje biura w Kijowie zamknęły także kancelarie Dentons, Baker McKenzie i Kinstellar. „Jesteśmy w stałym kontakcie z naszym zespołem w Kijowie i zapewniamy naszym kolegom wszelką potrzebną pomoc, w tym pomoc w relokacji do sąsiednich krajów. Po bezpiecznym przeniesieniu, nasz ukraiński zespół będzie pracował zdalnie lub z innych biur Dentons, aby zaspokoić potrzeby naszych klientów” – napisano w oświadczeniu cytowanym przez portal.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów