Partnerzy serwisu

Partnerzy główni:

Międzynarodowy zespół prawników DLA Piper doradzał Grupie Wirtualna Polska przy przejęciu portali do rezerwacji noclegów w kilku krajach CEE

Prawnicy warszawskiego biura DLA Piper przy wsparciu biur kancelarii z Czech, Węgier, Rumunii i Wielkiej Brytanii doradzali Grupie WIrtualna Polska przy przejęciu Grupy Szallas, która jest właściciele portali do rezerwacji noclegów i usług turystycznych w Polsce, Czechach, Rumunii, Chorwacji i na Węgrzech. Transakcję prowadzili partner DLA Piper Jakub Domalik-Plakiewicz oraz counsel Marek Kłeczek. W sumie w ten projekt zaangażowanych było kilkudziesięciu prawników kancelarii. 

Węgierska Grupa Szallas działa od 2007 roku, w Polsce poprzez portal noclegi.pl. Na 5 rynkach w regionie CEE Grupa Szallas oferuje zakwaterowanie łącznie w 87.000 obiektach.

Wartość transakcji to 72 mln EUR, powiększona o wartość gotówki netto szacowanej na dzień zamknięcia transakcji na ok. 10 mln EUR. 

Poza Jakubem Domalik-Plakiewiczem oraz Markiem Kłeczkiem, z polskiego biura DLA Piper doradzali Kamila Możdżeń, Arkadiusz Karwala, Dominik Mizerski, Emilia Kalecka oraz Agnieszka Tarasiuk.  

Prawnicy DLA Piper z Rumunii, Czech i Węgier zapewnili doradztwo przy krajowych aspektach transakcji, w tym przy badaniu due diligence. Prawnicy z Wielkiej Brytanii doradzali w zakresie mających zastosowanie do transakcji elementów prawa angielskiego. 

– Kupno Szallas Group to pierwsza zagraniczna inwestycja, przełom w rozwoju Wirtualnej Polski Holding. Po połączeniu z naszym Nocowanie.pl powstanie największa grupa lokalnych spółek działająca w obszarze rezerwacji turystyki krajowej w Europie Środkowo-Wschodniej z ponad 100 tysiącami dostępnych obiektów turystycznych. Jesteśmy pod wrażeniem kompetencji Józsefa i jego zespołu, który pokazał, jak wygrywać z globalnymi platformami na lokalnym rynku. Wierzymy też w potencjał całej branży turystycznej. Potwierdzają to wyniki spółki Nocowanie.pl, która odnotowała w drugim kwartale najwyższe przychody w swojej historii – powiedział w komunikacie potransakcyjnym Jacek Świderski, prezes zarządu Wirtualna Polska Holding.