MIller Canfield wchodzi na ukraiński rynek. Udział w tym ma także polski zespół kancelarii 

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Amerykańska kancelaria Miller Canfield, która ma trzy biura w Polsce, wchodzi na ukraiński rynek nawiązując partnerstwo z kijowską kancelarią Dictio. Jak podkreślono w komunikacie Miller Canfield, kancelaria chce dzięki temu lepiej pomagać klientom w obecnych działaniach humanitarnych oraz w odbudowie Ukrainy.

Na zdjęciu polscy partnerzy Miller Canfield Konrad Marciniuk (po lewej) i Andrzej Chełchowski (po prawej) z Oleną Shtohryn, partner zarządzającą Dictio, fot. Linkedin Miller Canfield Poland Real Estate

– Ta ekspansja na Ukrainę jest strategiczną decyzją w obszarze, który jest ważny dla Miller Canfield – powiedziała Megan Norris, CEO Miller Canfield. – Posiadając trzy biura w Polsce, udzielaliśmy pomocy i doradztwa wielu organizacjom pracującym z ukraińskimi uchodźcami, w tym grupom medycznym i charytatywnym. Afiliacja z ukraińską firmą pomoże wesprzeć i rozszerzyć te działania – dodała. 

Współpraca kancelarii ma też zwiększyć ich możliwości do reprezentowania klientów zaangażowanych w odbudowę Ukrainy, w szczególności w zakresie budownictwa mieszkaniowego, obiektów przemysłowych i infrastruktury. Partner zarządzający Dictio, Olena Shtohryn, specjalizuje się w prawie budowlanym i nieruchomości oraz doradza największej ukraińskiej konfederacji budowlanej.

– Odbudowa ukraińskiej infrastruktury, zasobów mieszkaniowych oraz placówek służby zdrowia będzie ogromnym przedsięwzięciem, w którym udział wezmą miliardy z zagranicznej pomocy dla Ukrainy oraz amerykańskie i europejskie firmy – powiedział senior partner Miller Canfield Richard Walawender. – Wykorzystanie doświadczenia Oleny na Ukrainie oraz niszy naszego biura w Warszawie w zakresie rozwoju nieruchomości będzie nieocenione, zwłaszcza w sytuacji, gdy rząd USA i Unia Europejska będą rozwijać swoje plany odbudowy Ukrainy – dodał. 

Kancelaria Dictio jest ukraińską firmą butikową świadczącą doradztwo prawne we wszystkich dziedzinach prawa gospodarczego, ze szczególnym uwzględnieniem nieruchomości i budownictwa, krajowych i zagranicznych inwestycji bezpośrednich, rozwiązywania sporów i upadłości.

źródło: millercanfield.com

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów