Nie ma systemowych błędów i wad, ale konieczne mogą być korekty – prof. Drapała podsumowuje dyskusję o nowym PZP na Kongresie Budownictwa 

Opublikowano

Nasi Partnerzy

W Poznaniu trwa Kongres Budownictwa Polskiego. To dwudniowe wydarzenie podczas którego spotykają się przedstawiciele sektora budownictwa i branż towarzyszących. Eksperci wymieniają się swoimi spostrzeżeniami i opiniami podczas debat i wykładów. Jednym z głównych partnerów prawnych Kongresu jest kancelaria JDP, a prof. Przemysław Drapała jest prowadzącym sesję „Dobre Prawo, Dobre Budownictwo”.

fot. PZPB

W ramach sesji „Dobre Prawo, Dobre Budownictwo”, pierwszego dnia kongresu, przeprowadzono dyskusję „Nowe Prawo Zamówień Publicznych – ocena z perspektywy sektora”. Poza prof. Przemysławem Drapałą wzięli w niej udział także:  Hubert Nowak – Prezes Urząd Zamówień Publicznych, Jan Styliński, Prezes Zarządu Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa, Dariusz Koba – ekspert ds. zamówień publicznych oraz Piotr Nowak – Dyrektor Biura Prawnego TORPOL S.A.
 
Tak prof. Przemysław Drapała podsumował ten panel ekseprtów: – Nowe prawo zamówień publicznych nie zawiera systemowych błędów lub wad. Wymaga jednak ponownej oceny i ewentualnych korekt po zakończeniu 2 pełnych lat stosowania. Co ważne, zarówno nowe jak i poprzednio obowiązujące prawo zamówień publicznych, zawiera przepisy umożliwiające w związku z wpływem wojny w Ukrainie zawarcie przez zamawiających publicznych aneksów do umów, na podstawie których może nastąpić podwyższenie wynagrodzenia, przedłużenie czasu realizacji, zmiana zakresu prac względnie technologii ich wykonania.  

Organizatorem Kongresu Budownictwa Polskiego są Polski Związek Pracodawców Budownictwa i Międzynarodowe Targi Poznańskie. 

Artykuł powstał we współpracy z kancelarią JDP.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów