Niemieckie przejęcie Grupy Pracuj. Doradzała kancelaria White & Case

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Grupa Pracuj ogłosiła wczoraj (14 czerwca), że przejmuje 100% udziałów w firmie Softgarden, która jest jednym z liderów rynku systemów wspierających procesy rekrutacji w Niemczech. Polskiej firmie w tej transakcji doradzają prawnicy kancelarii White & Case z biur w Warszawie, Frankfurcie i Berlinie.

Wartość transakcji to 118 mln euro. Jak informuje Grupa Pracuj, to największa od lat akwizycja zagraniczna zrealizowana przez polską firmę technologiczną w Niemczech i regionie DACH.

Zespołem White & Case, który doradzał przy transakcji, kierowali partnerzy Rafał Kamiński (Warszawa) i Hans-Georg Schulze (Berlin), a w jego skład wchodzili: partner lokalny Anna Dold (Frankfurt) oraz współpracownicy Laura Buchholz, Martin Junker (oboje Berlin), Sonja Sehr (Frankfurt) i Damian Lubocki (Warszawa).

Tak tę transakcję skomentował Przemysław Gacek, prezes zarządu Grupy Pracuj: – Nasze doświadczenia w ekspansji zagranicznej pokazują, że kluczowe jest wejście we współpracę z lokalnym liderem, który ma dodatkowo sprawną i zaangażowaną kadrę zarządzającą. softgarden spełnia oba te kryteria. To jeden z największych graczy w Niemczech, działający także w innych krajach europejskich i notujący rokroczne wzrosty. Inwestując w nową spółkę, z solidną bazą klientów, skutecznym zespołem zarządzającym i bardzo dobrymi wynikami operacyjnymi, wchodzimy natychmiast do pierwszej ligi w obszarze wsparcia innowacyjnej rekrutacji w Niemczech, z dużym potencjałem do dalszych wzrostów, a także do skalowania biznesu na inne rynki.

Softgarden e-recruiting jest dostawcą oprogramowania zwiększającego zasięg osób poszukujących pracy, które obejmuje rozwiązanie do zbierania opinii i system zarządzania aplikacjami. Wraz z absence.io, dostawcą rozwiązań w zakresie wewnętrznych procesów kadrowych, przejętym w 2021 roku, softgarden e-recruiting ma ponad 3 500 klientów i działa w Austrii, Niemczech i Szwajcarii, a także na innych rynkach europejskich, takich jak Polska, Hiszpania i Francja.

źródło: mat. pras. Grupy Pracuj i White & Case

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów