Norton Rose Fulbright doradzała Grupie PGE przy wiatrowej transakcji za niemal miliard złotych

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, wartość transakcji to ok 939 mln złotych. Od strony formalnej to nabycie 100% udziałów spółki Collfield Investments wraz z gotówką zgromadzoną na jej kontach w kwocie ok. 180 mln złotych.

Przejęte farmy zlokalizowane są w trzech województwach: w kujawsko-pomorskim – farma Radzyń o mocy 36,9 MW, łódzkim – farma Ścieki o mocy 22 MW, i wielkopolskim – farma Jóźwin o mocy 25,3 MW.

Pracami zespołu kancelarii Norton Rose Fulbright kierowali counsel Artur Jończyk (M&A), partner Agnieszka Braciszewska (ubezpieczenie W&I), senior associate Cezary Zawiślak (badanie stanu prawnego i zagadnienia regulacyjne w obszarze energetyki) oraz counsel Tomasz Rogalski (badanie stanu prawnego i zagadnienia regulacyjne w obszarze energetyki), których wspierali konsultant Piotr Milczarek (ochrona konkurencji), associate Maciej Dubiel oraz prawnicy Jan Nowjalis, Bartosz Odziemkowski, Martyna Korzeniewska i Jakub Chmiel (badanie stanu prawnego).

Jak mówi Tomasz Rogalski, counsel kierujący praktyką energetyczną warszawskiego biura Norton Rose Fulbright, ta transakcja jest kolejnym dowodem na wciąż rosnące zaufanie inwestorów lokalnych i zagranicznych do polskiego rynku energetycznego. – Dążenie do gospodarki zeroemisyjnej i wycofywanie się z węgla w Polsce przyciągają krajowych i międzynarodowych inwestorów, tak jak w przypadku sprzedaży tych farm wiatrowych przez Green Investment Group na rzecz naszego klienta, PGE. Apetyt tego inwestora na dobre aktywa doskonale współgra z koncentracją naszego zespołu na inwestycjach w czystą energię w Polsce – komentuje Tomasz Rogalski.

Transakcja jest częścią procesu wdrażania strategii Grupy PGE, zakładającej posiadanie w 2030 roku 1,7 GW mocy wytwórczych w lądowych farmach wiatrowych. Długoterminowym celem strategicznym jest neutralność klimatyczna Grupy PGE do 2050 roku i zapewnienie klientom PGE w 100% zielonej energii.

Artykuł powstał we współpracy z kancelarią Norton Rose Fulbright.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów