Partnerzy serwisu

Partnerzy główni:

Norton Rose Fulbright doradzała Pekao S.A. przy finansowaniu typu margin lending dla luksemburskiej spółki MP Inwestors S.à r.l.

Międzynarodowa kancelaria prawna Norton Rose Fulbright doradzała bankowi Bank Polska Kasa Opieki S.A. w związku z udzieleniem finansowania luksemburskiej spółce MP Inwestors S.à r.l. Udostępnione środki zostaną wykorzystane na nabycie w ramach wezwania akcji Pamapol S.A. oraz refinansowanie istniejącego zadłużenia.

Warszawskim zespołem kancelarii kierowali Marta Kawecka (counsel) i Jacek Smardzewski (counsel), a w jego skład weszli Przemysław Piasecki (associate), Karolina Lepakiewicz i Wiktoria Jadczak. Zespół pracował pod nadzorem Grzegorza Dyczkowskiego, partnera zarządzającego biurem w Warszawie i prowadzącego jego praktykę bankowości i finansów. Partner Stéphane Braun, Charlene Thibaudon (senior associate) i Salome Mathey (associate) doradzali przy transakcji w zakresie przepisów prawa luksemburskiego.

MP Inwestors S.à r.l. to akcjonariusz Wielton S.A. Grupa Wielton jest jednym z trzech największych w Europie oraz jednym z dziesięciu największych na świecie producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych, natomiast Wielton S.A. jest w niej podmiotem dominującym. W skład Grupy Wielton wchodzi 21 spółek zależnych z siedzibami w Polsce, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Rosji, Kazachstanie, Hiszpanii, Ukrainie, Białorusi, we Włoszech i w Afryce.

Grupa Kapitałowa Pamapol prowadzi działalność w branży przetwórstwa spożywczego. Podmiotem dominującym w grupie jest Pamapol S.A., wiodący producent dań mięsno-warzywnych (zwłaszcza dań gotowych) na polskim rynku, na którym funkcjonuje od 1993 r.

Artykuł powstał we współpracy z Norton Rose Fulbright.