Nowa ekspertka prawa konkurencji w kancelarii KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Marta Urbańska-Arendt adwokat i doktor nauk prawnych dołączyła do zespołu kancelarii KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński. To prawniczka z blisko dwudziestoletnim doświadczeniem w zakresie prawa ochrony konkurencji.

Dr Marta Urbańska-Arendt doradza przedsiębiorcom z różnych branż gospodarki, m.in. Life Sciences i FMCG, medialnej oraz IT. Reprezentuje ich w postępowaniach administracyjnych przed Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz postępowaniach sądowych, w tym przed Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wspiera także klientów w tworzeniu i negocjowaniu umów dystrybucyjnych. Jest autorką licznych opinii prawnych dotyczących zgodności zamierzonych działań rynkowych, w tym systemów dystrybucji, z publicznym prawem ochrony konkurencji (tzw. „antymonopolowym”).

Nowa senior associate KRK zdobywała doświadczenie pracując również w organach regulacyjnych. Odbyła staż w Komisji Europejskiej, w Dyrekcji Generalnej ds. Konkurencji, pracując jako członek zespołów prowadzących postępowania w sprawie naruszenia unijnych reguł konkurencji. Pracowała również w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów, gdzie prowadziła postępowania dotyczące nadużywania pozycji dominującej oraz porozumień ograniczających konkurencję.

– Prawo konkurencji to jedna z naszych kluczowych specjalizacji. Dołączenie do zespołu KRK dr Marty Urbańskiej-Arendt z jej wiedzą i wieloletnim doświadczeniem jest kolejnym krokiem w realizacji strategii naszej kancelarii. Wierzymy, że stały rozwój wyspecjalizowanego zespołu kancelarii zapewnia naszym klientom nie tylko bezpieczeństwo prawne, ale także praktyczne wsparcie ich działalności – mówi radca prawny Marcin Kolasiński, wspólnik w kancelarii KRK.

Kancelaria prawna KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński posiada ugruntowaną pozycję lidera w doradztwie z zakresu prawa konkurencji, Life Sciences, prawa produktowego i odpowiedzialności za produkt, prawa własności intelektualnej, nowych technologii i danych osobowych. Potwierdzeniem tego jest nie tylko szerokie grono klientów obejmujące największe światowe korporacje, ale również najwyższe rekomendacje w międzynarodowych i polskich rankingach prawniczych, takich jak Chambers Europe, The Legal 500 EMEA czy w rankingu dziennika „Rzeczpospolita”. Prawnicy kancelarii KRK angażują się także w sprawy pro bono.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów