Nowa międzynarodowa kancelaria w Polsce 

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Brytyjska globalna firma prawnicza Clyde & Co od nowego roku rozpocznie działalność w Polsce. Warszawskie biuro kancelarii będą tworzyli partnerzy do niedawna związani z Dentons Arkadiusz Krasnodębski i Radosłąw Góral oraz współpracująca jeszcze z Dentons Agnieszka Kulińska. 

Jak poinformował Clyde & Co w swoim komunikacie, oprócz trzech doświadczonych partnerów, polski zespół kancelarii składa się także z około 20 prawników. Doświadczenie warszawskich prawników Clyde & Co tworzy „multidyscyplinarną ofertę korporacyjną i energetyczną, ze szczególnym uwzględnieniem odnawialnych źródeł energii, w tym sporów w różnych sektorach”. 

Arkadiusz Krasnodębski przez 9 lat, do marca tego roku, zarządzał Dentons w Polsce. Ma ponad 30 lat doświadczenia w biznesowym doradztwie prawnym. Jest jednym z najbardziej doświadczonych prawników energetycznych w Polsce. 

Agnieszka Kulińska z Dentons związana jest od ponad 13 lat. W ostatnim czasie kierowała praktyką energetyczną kancelarii. Taką funkcję będzie sprawować także w polskim biurze Clyde & Co. 

Radosław Góral przez ostatnie ponad 10 lat do czerwca tego roky był prawnikiem Dentons. Jest partnerem specjalizującym się w rozwiązywaniu sporów, ze szczególnym uwzględnieniem klientów z sektora ubezpieczeniowego i finansowego.

– Polska jest szóstą co do wielkości gospodarką w Europie i będzie znaczącym graczem w transformacji energetycznej, ponieważ stara się odejść od paliw kopalnych i poprawić swoje bezpieczeństwo energetyczne w szybkim tempie. Otwarcie biura w Warszawie było naszą długoterminową ambicją, a ten wysokiej klasy zespół stanowi solidną podstawę dla rozwoju naszego biura w Warszawie, wnosząc imponującą wiedzę z zakresu sektora energetycznego wraz z szeroką ofertą korporacyjną i sporną – skomentował Matthew Kelsall, dyrektor generalny Clyde & Co. 

:– Otwarcie warszawskiego biura Clyde & Co jest prawdziwym kamieniem milowym w międzynarodowej ekspansji firmy. Zaangażowanie kraju w przejście na odnawialne i czyste źródła energii jest jednoznaczne i poparte znacznymi inwestycjami rządowymi. Witamy Arka, Agnieszkę, Radka i resztę zespołu i z niecierpliwością czekamy na współpracę z klientami w zakresie transformacji energetycznej w Polsce i w szerszym regionie Europy Środkowo-Wschodniej – powiedział Globalny Przewodniczący Praktyki Energetycznej, Morskiej i Zasobów Naturalnych Clyde & Co David Bennet.

Clyde & Co zatrudnia ponad 5000 osób w ponad 60 biurach i oddziałach na sześciu kontynentach. Została założona w 1933 roku.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów