Nowa partner i nowi counsele w Kochański&Partners

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Doceniając talent, doświadczenie i ciężką pracę swoich prawników kancelaria Kochański & Partners awansowała 12 członków swojego zespołu, w tym 10 prawników.

Na stanowisko Partnera mianowana została Aleksandra Ryżkowska, Szef Praktyki Rozwoju Biznesu Międzynarodowego i Head of Chinese Business Desk. Weronika Duda z Praktyki Nieruchomości, Aneta Serowik z Praktyki Prawa Korporacyjnego, Szymon Ciach i Piotr Kaniewski z Praktyki Technologii oraz Jakub Jach z Praktyki Sporów Instytucji Finansowych otrzymali awans na stanowisko Counsela.

Weronika Duda, Aleksandra Ryżkowska, Piotr Kaniewski

Aleksandra Ryżkowska odpowiada za rozwój sieci kontaktów międzynarodowych, a szczególnie w ramach European Network of Pinsent Masons. Koordynuje zacieśnianie współpracy na rynkach zagranicznych i umacnianie pozycji Kochański & Partners jako firmy obsługującej klientów działających globalnie. Aleksandra Ryżkowska po studiach prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim, ukończyła China University of Political Science and Law i uzyskała tam tytuł LL.M. Doświadczenie zawodowe, poza Kochański & Partners, zdobywała m.in. w Ambasadzie RP w Pekinie, gdzie wspierała polsko-chińską współpracę gospodarczą.

Weronika Duda doradza przy inwestycjach nieruchomościowych na rynku lokalnym, jak i przy złożonych, transgranicznych transakcjach. Ponadto, jako Co-Head of German Desk, wspiera klientów niemieckojęzycznych na rynku polskim.

Piotr Kaniewski specjalizuje się w projektowaniu i negocjowaniu umów IT, w szczególności realizowanych z wykorzystaniem Agile i DevOps. Doradza w  budowaniu zwinnych modeli kontraktowych i zakupowych oraz implementacji rozwiązań IT opartych o cloud computing, AI i automatyzację procesów biznesowych. Jest częstym prelegentem w Digital Banking Academy organizowanej przez ZBP i Centrum Prawa Bankowego.

Jakub Jach, Aneta Serowik, Szymon Ciach

Jakub Jach doradza i reprezentuje klientów w sporach sądowych z zakresu prawa cywilnego, dotyczących roszczeń wynikających z umów kredytów walutowych oraz kredytów indeksowanych do waluty obcej. Brał udział w opracowaniu strategii procesowej jednego z największych banków komercyjnych w Polsce w zakresie roszczeń wynikających z umów kredytowych udzielanych we frankach szwajcarskich. Roszczenia dotyczyły wynagrodzenia z tytułu bezumownego korzystania z kapitału z uwagi na unieważnienie umowy kredytu.

Aneta Serowik specjalizuje się w prawie handlowym i rynków kapitałowych. Prowadzi wielowątkowe spory sądowe na tle prawa cywilnego, handlowego, karnego i rynków kapitałowych. Doradza w bieżącej obsłudze korporacyjnej i transakcjach fuzji i przejęć. Jest rekomendowana przez ranking The Legal 500 w dziedzinie Commercial, Corporate and M&A oraz Restructuring and Insolvency. 

Szymon Ciach doradza w realizacji projektów IT i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań cyfrowych. Wspiera instytucje finansowe w zakresie regulacji outsourcingowych (usługi chmurowe). Specjalizuje się również w technologii blockchain. Uczestniczył w przygotowaniu opublikowanego w lutym br. Standardu PolishCloud 2.0.

Poza promocją partnerską i na counseli awanse otrzymali także młodsi członkowie zespołu. Dominik Karkoszka z Praktyki Prawa Korporacyjnego oraz Patryk Lisiecki z Praktyki Sporów Instytucji Finansowych awansowali na stanowisko Starszego Prawnika, zaś Paulina Perkowska z Praktyki Technologii i Dominik Gryś z Praktyki Nieruchomości awansowali na Młodszego Prawnika.

Na stanowisko Executive Managing Partner Assistant/Office Manager awansowała Pola Trzęsicka, a Artur Ziejewski na Junior System Administratora.

– Chciałbym pogratulować wszystkim na nowych stanowiskach i podziękować za zaangażowanie, profesjonalizm i pracę, którą wkładają w budowanie relacji z klientami i naszej pozycji na rynku. Awanse potwierdzają wysokie kompetencje i ambicje Naszego Zespołu, który tworzą doświadczeni doradcy oraz nowe, młode pokolenie prawników. Ogromny potencjał tak zbudowanego Zespołu dostrzega środowisko biznesowe i rynek, powierzając nam innowacyjne, krajowe i międzynarodowe projekty. Widzimy i doceniamy ten potencjał również wewnątrz Naszej Firmy – powiedział Piotr Kochański, Partner Zarządzający kancelarii.

Artykuł powstał we współpracy z kancelarią Kochański & Partners.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów