Nowi partnerzy i szefowie praktyk w Kochański & Partners. Kancelaria wzmacnia obszar fintech, capital markets i banking & finance

Opublikowano

Nasi Partnerzy

David Thomas, były Prezes British Polish Chamber of Commerce i dyrektor zarządzający wielu instytucji finansowych w Londynie i Warszawie dołączył do Kochański & Partners. Objął stanowisko partnera i szefa praktyki finansowania międzynarodowego. Poza nim do kancelarii dołączy także Konrad Werner, który jako partner będzie kierował praktyką bankowości i finansów. 

David Thomas posiada ponad 35-letnie doświadczenie w prowadzeniu projektów finansowania dłużnego i kapitałowego, zarówno na rynku publicznym, jak i w ramach private placement, które zdobywał na rynkach finansowych w Polsce, Europie i Stanach Zjednoczonych. 

Kierował realizacją wielu międzynarodowych fuzji i przejęć, a także brał udział w projektach finansowanych przez Bank Światowy, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, Afrykański Bank Rozwoju oraz liczne fundusze rządowe. Doświadczenie doradcze zdobywał współpracując zarówno z ministerstwami, jak i klientami komercyjnymi, m.in. przy prywatyzacjach i pierwszych ofertach publicznych Elektrim, Exbud, Żywca, Telekomunikacji Polskiej, PKO BP czy PGNiG. Był także Prezesem British Polish Chamber of Commerce i dyrektor zarządzającym HSBC Polska. 

David Thomas realizował również własne projekty biznesowe w branży fintech, a w przeszłości współpracował już z kancelarią Kochański & Partners jako doradca w zakresie analiz rynku brytyjskiego przy projektach wejścia polskich spółek na giełdę w Londynie.

Do grona Partnerów Kochański & Partners dołączy także Konrad Werner, ekspert specjalizujący się w obszarze bankowości i finansowania, w tym w kwestiach regulacyjnych związanych z działalnością banków. Jest radcą prawnym posiadającym ponad 15-letnie doświadczenie zawodowe, które zdobył w wiodących kancelariach międzynarodowych. Doradzał przy znaczących transakcjach sektora bankowego, m.in. przy przejęciach i fuzjach banków. Brał udział w pierwszym transgranicznym połączeniu z udziałem polskiego banku, a także doradzał przy transakcjach finansowania nieruchomości i infrastruktury, w tym jako koordynujący transakcje międzynarodowe. Pokieruje praktyką bankowości i finansów kancelarii. 

– Naszym celem od zawsze jest dostarczanie najwyższej jakości usług dla naszych Klientów, dlatego bardzo cieszy mnie, że do zespołu Kochański & Partners dołączają tak doświadczeni i uznani na rynku eksperci. Pracujemy przy ambitnych projektach FinTech, przy których nieocenione będą wiedza oraz doświadczenie zarówno w obszarze finansowania międzynarodowego, jak i w aspektach regulacyjnych. To silne wzmocnienie naszego zespołu w kontekście obsługi banków, a także finansowania projektów energetycznych i infrastrukturalnych – tak podsumowuje te wzmocnienia Piotr Kochański, Partner Zarządzający Kochański & Partners. 

Wzmocnienie zespołów związanych z sektorem finansowym i nowoczesnymi technologiami odzwierciedla strategiczne kierunki rozwoju Kochański & Partners. Kancelaria od wielu lat obsługuje największe podmioty sektora bankowego, zarówno w aspektach regulacyjnych, jak i technologicznych. Jej eksperci w ostatnim czasie uczestniczyli m.in. w opracowaniu Standardu PolishCloud 2.0, czyli standardu wdrożeń w chmurze obliczeniowej publicznej lub hybrydowej. Dokument został opracowany w ramach prac grupy roboczej powołanej przy Forum Technologii Bankowych i Radzie Bankowości Elektronicznej ZBP. Aktualnie prawnicy kancelarii są zaangażowani m.in. w tzw. zdecentralizowane finanse (Decentralized Finance, DeFi) – obszar rozwiązań oferujących usługi stanowiące odpowiednik tradycyjnych produktów i usług finansowych, dedykowanych dla blockchain i jego aktywów takich jak kryptowaluty i tokeny (np. NFT). Natomiast zespół Web 3.0 pomaga klientom m.in. w doborze właściwego modelu licencjonowania i doradza w projektowaniu architektury IT rozwiązań DeFi pod kątem prawnym. 

Artykuł powstał we współpracy z kancelarią Kochański & Partners.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów