Nowi partnerzy, nowe biura. Zmiany w Kochański & Partners

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Nowi partnerzy

Dariusz Dobkowski obejmuje rolę szefa Globalnej Praktyki Handlowej. Jest radcą prawnym w Polsce, członkiem izb adwokackich w Czechach, na Węgrzech i Słowacji. Dariusz Dobkowski współtworzył „KPMG Law” w Polsce. Jako Head of Legal CEE pełnił rolę członka Komitetu Sterującego KPMG Global Legal Services i odpowiadał za organizację praktyk prawnych w 180 krajach. Ma dzuę doświadczenie w obszarze prawa gospodarczego, w tym w fuzjach i przejęciach, restrukturyzacjach kapitałowych i postępowaniach Forensic. Kierował setkami projektów w różnych sektorach gospodarki z udziałem znaczących podmiotów polskiego i zagranicznego rynku.

– Od wielu lat jestem pod wrażeniem nakreślonego przez Piotra Kochańskiego wizjonerskiego planu rozwoju firmy. Dlatego bez wahania przyjąłem propozycję uczestniczenia w tym ambitnym projekcie – mówi Dariusz Dobkowski. – Traktuję to jako osobiste wyzwanie, ale jednocześnie nie mam wątpliwości, co do rezultatu w postaci wartości dodanej dla rynku, klientów i samej kancelarii wynikającego z połączenia naszych potencjałów i doświadczeń – dodaje. .

Marek Król będzie kierować Praktyką Sektora Bankowości i Finansów. Doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelariach i bankach o globalnym zasięgu, m.in. Raiffeisen Bank Polska, Credit Agricole, BNP Paribas, Deutsche Bank, NordeaBank Polska, Svenska Handelsbanken, Citibank, HSBC, Deutsche Bank, ING Bank, Pekao S.A. oraz PKO BP S.A. Jak partner pracował także w znaczących kancelariach w Polsce.

Reprezentował klientów w licznych projektach w sektorach telekomunikacji, energetyki, infrastruktury wodnej i gazowej, petrochemicznym, drogowym i nieruchomości komercyjnych. Doradzał w projektach inwestycyjnych, infrastrukturalnych oraz w obszarze IT. Jest ekspertem z zakresu project finance, leveraged finance, MBO, LBO, restrukturyzacji, kredytów syndykowanych, structured finance, leasing oraz factoring.

– Współpraca międzynarodowa firmy, jej nastawienie na prowadzenie projektów jej globalnych klientów to idealne warunki do realizowania projektów moich klientów na całym świecie. Jest to moje kolejne wielkie wyzwanie zawodowe, które chcę zrealizować z sukcesem – mówi Marek Król. – Obecna sytuacja na świecie, zmiany w przepływie kapitałów, zmieniająca się rola Polski na arenie międzynarodowej oraz wyzwania związane z ochroną środowiska i szeroko rozumianym zrównoważonym rozwojem stwarzają wyzwania dla prawników, którzy też ponoszą wielką odpowiedzialność za ich powodzenie – podkreśla.

Zmiany w praktykach

Kancelaria ogłosiła także zmiany w swoich praktykach. na czele zintegrowanej Praktyki Nowych Technologii stanie Piotr Kochański. W ramach tej praktyki jednym z zespołów pokieruje – w nowej roli partnera – Monika Maćkowska-Morytz, ekspertka prawa ochrony danych osobowych, compliance, nowych technologii i cyberbezpieczeństwa.

– Moje aktualne zaangażowanie, to swego rodzaju powrót do korzeni, to bardzo ciekawe i inspirujące, bo specjalizacja w zakresie obsługi klientów wykorzystujących, transferujących, finansujących i chroniących swoje najnowsze technologie była bazą, która mnie zawodowo stworzyła i ugruntowała – mówi Piotr Kochański nawiązując do swojego doświadczenia w tworzeniu i rozwoju usług prawnych w sektorze innowacji i nowych technologii oraz współpracy z globalnymi gigantami jak Google czy Intel.

Nowe biura

Kancelaria zapowiedziała też, że niebawem otworzy swoje trzecie biuro w Polsce. Po Warszawie i Krakowie będzie to Łódź. Następnie kancelaria chce otworzyć swój oddział także w Białymstoku. W niedalekiej przyszłości także w innych dużych miastach. Jak wskazuje kancelaria w swoim komunikacie to „element konsekwentnie realizowanej strategii zwiększania działalności firmy i umacniania jej pozycji Firmy Ogólnopolskiej/Polish National Law Firm”.

– Jesteśmy skoncentrowani na rozwoju naszej globalnej praktyki. Stąd strategiczne budowanie sojuszy i ścisłych profesjonalnych kontaktów z Pinsent Masons i z naszą wspólną siecią kancelarii w całej Europie. A także z tymi firmami prawniczymi na świecie, które chcą pracować właśnie z nami – podsumowuje Piotr Kochański.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów