Nowi Partnerzy w Filipiak Babicz Legal

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Wraz z początkiem nowego roku grono Partnerów kancelarii Filipiak Babicz Legal powiększyło się o sześciu ekspertów. Mateusz Kamiński, Anna Michalska, dr Łukasz Pilarczyk, Przemysław Szmidt, Piotr Turski i Rafał Wojciechowski prowadzą kluczowe projekty Kancelarii i cieszą się dużym uznaniem klientów.


– To przełomowy moment w historii naszej Kancelarii. Moment, który ogromnie nas cieszy, gdyż do grona Partnerów dołączyły osoby od wielu lat budujące pozycję Kancelarii jako Expert House na rynku usług prawnych. Każda z tych nominacji to historia o zaufaniu i dokładaniu swojej „cegiełki” do jej rozwoju – mówi Mateusz Brodnicki – Wspólnik, Partner zarządzający.

Nowi Partnerzy Filipiak Babicz Legal:

Mateusz Kamiński z Kancelarią związany jest od 9 lat. Zajmuje się obsługą podatkową przedsiębiorstw na polskim rynku – przede wszystkim w zakresie doradztwa transakcyjnego, planowania podatkowego oraz opodatkowania relacji międzynarodowych. Skupia się na współpracy z polskimi firmami rodzinnymi. Założyciel i wspólnik Filipiak Babicz TAX – spółki doradztwa podatkowego, którą kieruje od 2021 roku.

Anna Michalska pracuje w Kancelarii od ponad 10 lat. Specjalizuje się w prawie restrukturyzacyjnym oraz upadłościowym. We współpracy z przedsiębiorcami z różnych sektorów gospodarki Jej doświadczenie oraz biznesowe spojrzenie stanowią fundament sukcesu działań podejmowanych w trakcie sanacji lub upadłości. Od czterech lat pełni funkcję zastępcy szefa działu restrukturyzacji i upadłości.

adw. dr Łukasz Pilarczyk związany jest z Kancelarią od 11 lat. Adiunkt w Zakładzie Prawa Karnego na WPiA UAM w Poznaniu. W pracy zawodowej i naukowej najbardziej interesują go tematy, w których prawo karne łączy się z innymi dziedzinami prawa. Dlatego specjalizuje się w sprawach dotyczących przestępstw podatkowych, uzyskiwania naprawienia szkody w postępowaniu karnym i odpowiedzialności karnej osób zarządzających spółkami związanej ze sporami korporacyjnymi. 

adw. Przemysław Szmidt jest związany z Kancelarią niemal od początku jej istnienia.  Procesualista cywilny z krwi i kości. Niezliczone godziny spędza na salach rozpraw. Jego konikiem jest postępowanie cywilne w aspekcie praktycznym, w tym również egzekucja i zabezpieczenie. Jako osoba, której bliskie są środowiska NGO, w Kancelarii odpowiada także za działania CSR.

adw. Piotr Turski od 11 lat w Kancelarii specjalizuje się w przeprowadzaniu procesów transakcyjnych z obszaru distressed assets oraz finansowania projektów i ich zabezpieczania. Dobrze odnajduje się w zagadnieniach prawnych uwzględniających pracę na liczbach. Posiada licencję maklera papierów wartościowych, jest certyfikowanym doradcą ASO NewConnect. Uznany autorytet w zakresie skargi paulińskiej.

adw. Rafał Wojciechowski od niemal 2 lat współpracuje z Kancelarią. Specjalizuje się w zakresie prawa rynku kapitałowego oraz compliance, a także w sferze regulacyjnej instytucji finansowych. Łączy wiedzę z bogatym doświadczeniem zdobytym we współpracy z biznesem, w tym z liderami sektora finansowego i rynków kapitałowego w Polsce i za granicą. Jest szefem działu prawa rynku kapitałowego.


To nie wszystkie zmiany. R. pr. Marzena Rosler-Borakiewicz – dotychczas Partner i Dyrektor Działu HR, objęła stanowisko Partnera zarządzającego, dołączając do pełniącego tę funkcję r. pr. Mateusza Brodnickiego.


Kancelaria Filipiak Babicz Legal została założona w 2013 roku przez adw. dra Patryka Filipiaka i adw. Michała Babicza. Aktualnie Zespół liczy ponad 100 osób i posiada dwa biura: w Poznaniu i Warszawie.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów