Nowi prawnicy w zespole projektów infrastrukturalnych i PPP kancelarii DLA Piper

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Aleksander Haleniuk, Piotr Gałązka i Bartłomieja Ślempa dołączyli do zespołu projektów warszawskiego biura DLA Piper. Kancelaria tym samym wzmacnia zespół doświadczonych specjalistów, którzy wspierają klientów w największych na polskim rynku projektach z sektora energetyki, transportu, wodno-kanalizacyjnego oraz infrastruktury miejskiej, edukacyjnej i sportowej.

Bartłomiej Ślemp, Aleksander Haleniuk, Piotr Gałązka

– Cieszymy się, że do naszego zespołu dołączyło trzech doświadczonych prawników ze świetną znajomością rynku i dużymi kompetencjami w zakresie prowadzenia projektów infrastrukturalnych. Rozbudowujemy naszą praktykę w odpowiedzi na rosnące potrzeby klientów i dynamiczny rozwój rynku – komentuje Adriana Mierzwa-Bronikowska kierująca zespołem Projektów w DLA Piper.

Aleksander Haleniuk objął stanowisko Senior Associate. Specjalizuje się w prawie bankowym, finansowym i cywilnym. Posiada doświadczenie w doradztwie przy transakcjach finansowania infrastruktury, w tym w formule Project Finance/PPP, nieruchomości oraz projektów transgranicznych. Reprezentuje zarówno banki jak i kredytobiorców. Przed dołączeniem do kancelarii pracował w Europejskim Banku Inwestycyjnym, gdzie zajmował się regionem krajów Morza Bałtyckiego. 

Piotr Gałązka dołączył do DLA Piper jako Associate. Doradza klientom w Projektach, w szczególności z sektora energetycznego. Specjalizuje się w doradztwie regulacyjnym i transakcyjnym w sektorze energii odnawialnej, gospodarce odpadami, infrastrukturze wodnej, portowej i lotniczej. Wspierał klientów w licznych krajowych i transgranicznych transakcjach przy nabyciu, budowie oraz finansowaniu aktywów infrastrukturalnych.

Bartłomiej Ślemp na stanowisku Associate doradza podmiotom prywatnym i z sektora publicznego. Wspiera klientów na każdym etapie realizacji projektów opartych o formułę PPP i koncesyjnych, od etapu analiz przedrealizacyjnych, przez postępowania przetargowe, realizację i finansowanie. 

– Spodziewamy się, że wraz z modernizacją polskiej gospodarki, rynek projektów infrastrukturalnych czeka dalszy silny wzrost. Naszym celem jest stworzenie wraz z zespołami z innych biur DLA Piper najbardziej kompetentnego zespołu obsługi projektów infrastrukturalnych w regionie – zapowiada Magdalena Zabłocka-Foulkes, Counsel współkierująca zespołem Projektów w DLA Piper.

Artykuł powstał we współpracy z kancelarią DLA Piper.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów