Nowi wspólnicy Baker McKenzie w Polsce

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Od lipca do grona wspólników kancelarii Baker McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy sp.k. dołączyli partnerzy Weronika Achramowicz i Marcin Fijałkowski.

Weronika Achramowicz jest radcą prawnym, współkierującym praktyką transakcyjną oraz prawa handlowego. Reprezentuje inwestorów branżowych i instytucjonalnych w zakresie fuzji i przejęć, akwizycji, sprzedaży oraz krajowych i zagranicznych inwestycji bezpośrednich. Ekspertyzę transakcyjną łączy z doradztwem w obszarze prawa handlowego – prawa spółek, umów handlowych oraz międzynarodowego prawa handlowego, koncentrując się na przedsiębiorstwach działających globalnie, w warunkach transgranicznych. Weronika aktywnie wspiera inicjatywy pro bono kancelarii, w szczególności dotyczące praw kobiet i odpowiedzialności społecznej biznesu. Jest wyróżniana jako ekspert M&A/corporate/commercial oraz Next Generation Partner w prestiżowych rankingach prawniczych. 

Marcin Fijałkowski jest radcą prawnym i rzecznikiem patentowym kierującym praktykami IPTech i Life Sciences. Specjalizuje się w sprawach związanych z prawem własności przemysłowej, prawem autorskim, prawem reklamy i nieuczciwą konkurencją oraz reprezentuje klientów przed sądami cywilnymi, Urzędem Patentowym, EUIPO i polskimi i międzynarodowymi sądami arbitrażowymi ds. domen internetowych. Jest rekomendowany w dziedzinie prawa własności intelektualnej przez wiodące międzynarodowe rankingi prawnicze. 

– Weronika i Marcin są naszymi wychowankami, którzy kilkanaście lat temu zaczynali w Baker McKenzie jako młodzi prawnicy, a teraz dołączają do grona Wspólników. Jestem dumny, że te nominacje mają miejsce w trakcie mojej kadencji – komentuje te awanse  Piotr Rawski, Partner Zarządzający Baker McKenzie w Polsce. 

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów