Nowy inwestor wchodzi do Polski i kupuje magazyny 7R. Doradzali prawnicy Dentons, Baker McKenzie i Wolf Theiss

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Transakcja obejmuje dwie wybudowane już hale magazynowe o powierzchni ok. 39 tysięcy m2 oraz jedną, która powstanie do końca tego roku na podstawie umowy Development Management Agreement i będzie miała 10 tysięcy m2. Jak informuje BGO, obecnie około 80% powierzchni magazynów jest wynajęte wiodącym na rynku najemcom, takim jak Polomarket czy InPost.

Z kancelarii Dentons dla BentallGreenOak transakcję prowadzili senior associate Olga Ziegler i associate Maciej Roman, a nadzorował ją Piotr Szafarz – partner kierujący zespołem nieruchomości w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Wspierali ich associates Joanna PopławskaPaulina Horodeńska-Wieczorek. W zakresie finansowania inwestycji doradzali partner Piotr Nerwiński, senior associate Anna Hergotovva i associate Jan Zaremba. Senior associate Christophe Renaudin doradzał w aspektach transakcyjnych pod prawem luksemburskim.

Zespołem Baker McKenzie doradzjącym BentallGreenOak w aspektach podatkowych kierowała partner Katarzyna Kopczewska, a wspierali ją Michał Maj i Michał Nocoń.

W skład zespołu Wolf Theiss doradzającego 7R wchodzili partner Grzegorz Skowroński, który sprawował nadzór strategiczny nad transakcją, senior associate Bartosz Kopik oraz associate Kamil Król. W kwestiach bankowych doradzał partner Przemek Kozdoj, a partner Karolina Stawowska pracowała przy aspektach podatkowych transakcji. 

BentallGreenOak jest globalnym doradcą w zakresie zarządzania inwestycjami w nieruchomości oraz dostawcą usług związanych z nieruchomościami, obsługuje interesy ponad 750 klientów instytucjonalnych z aktywami w zarządzaniu o wartości około 62 mld USD (stan na dzień 31 marca 2021 r.). BentallGreenOak posiada biura w 24 miastach w dwunastu krajach. 

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów