Oskar Waluśkiewicz nowym szefem praktyki energetycznej DLA Piper

Opublikowano

Nasi Partnerzy

To prawnik z ponad 17-letnim doświadczeniem w transakcjach, inwestycjach i kwestiach regulacyjnych w sektorze energetycznym. Pełnił również funkcję arbitra w sporach energetycznych. Uczestniczył także w pracach nad kluczowymi regulacjami polskiego rynku energetycznego. Od ponad dekady jest prawnikiem rekomendowanym przez międzynarodowe rankingi prawnicze.

– Jestem podekscytowany dołączeniem do DLA Piper w tak kluczowym momencie dla rynku energetycznego w Polsce i na świecie. Jesteśmy świadkami transformacji energetycznej na niespotykaną dotąd skalę. Wzrost mocy zainstalowanych w sektorze energii odnawialnej, tempo powstawania i implementacji nowych technologii jest imponujące. Dotychczasowe projekty i transakcje zrealizowane przy wsparciu zespołu energetycznego DLA Piper potwierdzają, że jesteśmy właściwym doradcą prawnym i zaufanym partnerem dla najbardziej wymagających klientów. Cieszę się, że łączymy siły i będziemy wspólnie wnosić swój prawniczy wkład w rozwój sektora – powiedział Oskar Waluśkiewicz w komunikacie kancelarii.

– Oskar wnosi bogate doświadczenie, szczególnie w obszarze energetyki odnawialnej, jądrowej, a także ciepłownictwa i gazownictwa. Pod jego kierownictwem nasza praktyka energetyczna będzie jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów – podkreślił Jacek Giziński, partner współzarządzający DLA Piper w Warszawie.

Łukasz Jankowski, który dotychczas był szefem praktyki energetycznej DLA Piper w Polsce od nowego roku dołączył do firmy respect.energy na pozycję Head of Origination.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów