Oto najbardziej innowacyjne kancelarie w Europie według Financial Times

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Financial Times w ramach swojego raportu Innovative Lawyers: Europe opublikował ranking najbardziej innowacyjnych kancelarii prawniczych w Europie. W gronie 30 wyróżnionych jest 11 firm, które swoje biura mają także w Polsce.

Za najbardziej innowacyjną kancelarię prawną Financial Times uznał DLA Piper. Brytyjski dziennik, wskazuje na strategię firmy realizowaną pod marką Law& świadczącą usługi wykraczające poza zwykłe doradztwo prawne i wykorzystujące technologię. Chodzi między innymi o takie projekty jak Aldersgate Funding – fundusz procesowy, Toko – platformę aktywów cyfrowych wykorzystująca blockchain czy Aiscension – narzędzie AI do masowego przeglądu dokumentów. Jak powiedział gazecie global co-chief executive DLA Piper Simon Levine, prawdziwej innowacyjności nie osiągnie się bez długoterminowych inwestycji.

Na drugim miejscu w rankingu znalazła się Allen & Overy, Kancelaria utworzyła specjalny fundusz pozyskujący finansowanie oraz prowadzący badania i rozwój nowych technologii i innowacji. Jak powiedział Financial Times David Wakeling, partner kierujący tym funduszem, przekształcił on niestrukturalne podejście do badań i rozwoju w podejście ustrukturyzowane, pozwalając na zwiększenie skali prac badawczo-rozwojowych przy jednoczesnym zmniejszeniu indywidualnego ryzyka.

Dalej, mając na uwadze kancelaria posiadające biura w Polsce, na szóstym miejscu sklasyfikowano kancelarię Hogan Lovells. W pierwszej dziesiątce na siódmym miejscu sklasyfikowano jeszcze ex aequo Dentons i White&Case.

Dalej w zestawieniu znajdują się jeszcze między innymi Baker McKenzie, DWF i Taylor Wessing.

Ranking powstał na podstawie zgłoszeń kancelarii oraz punktów przyznawanych za wykorzystanie danych i technologii. W tworzeniu rankingu Financial Times uczestniczyła zajmująca się analizami i badaniami firma RSGi.

Tak przedstawia się całe zestawienie 30 najbardziej innowacyjnych, zdaniem Financial Times, kancelarii w Europie:

1. DLA Piper 

2. Allen & Overy

3. Freshfields Bruckhaus Deringer

4. Pinsent Masons

5. Addleshaw Goddard

6. Hogan Lovells

7. Dentons

7. White & Case

9. Herbert Smith Freehills

9. Simmons & Simmons

11. Ashurst  

12. Travers Smith

13. Baker McKenzie

14. DWF

15. Taylor Wessing

16. Macfarlanes

17. Gide Loyrette Nouel

18. Garrigues

19. Ecija

20. Norton Rose Fulbright

20. Paul Hastings

22. Womble Bond Dickinson

23. Vieira de Almeida

24. Dechert

25. NautaDutilh

26. Cuatrecasas

27. Kennedys

27. Sorainen

29. McCann FitzGerald

30. Gómez-Acebo & Pombo

Więcej o rankingu wraz ze szczegółową punktacją na portalu Financial Times.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów