Partner NGL Legal przeszedł do kancelarii Kopeć Zaborowski

Opublikowano

Nasi Partnerzy

– Paweł Sawicki dysponuje ekspercką wiedzą z obszaru prawa karnego, postępowań sądowych oraz realizacji projektów dotyczących wykrywania nadużyć i ich przeciwdziałaniu. Ma też bogate doświadczenie umożliwiające mu kierowanie zespołem prawa karnego, który w KKZ w ostatnim tylko roku powiększył się o 40% – tak o nowym partnerze kancelarii mówi jej partner zarządzający, adwokat Maciej Zaborowski. Jak dodaje, dołączenie Pawła Sawickiego wpisuje się w strategię całej kancelarii. – Mamy ambicję, żeby dział prawa karnego i compliance pozostał nie tylko najdynamiczniej rozwijającym się działem, z zespołem ekspertów z zakresu prawa karnego dla biznesu, ale także liderem wśród innych kancelarii specjalizujących się w tym obszarze. – powiedział Maciej Zaborowski.  

Paweł Sawicki posiada 18 lat doświadczenia w doradztwie prawnym. Specjalizuje się w prawie karnym, w tym głównie karnym gospodarczym. Doradza podmiotom w sprawach zgodności korporacyjnej (compliance) i cyberbezpieczeństwa.  Występuje jako obrońca albo pełnomocnik pokrzywdzonych w procesach karnych. Prowadzi wykłady z tematów compliance na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz w Instytucie Compliance. Jest współzałożycielem i prezesem Stowarzyszenia Praktyków Compliance. 

Przed dołączeniem do kancelarii Kopeć Zaborowski Paweł Sawicki przez ponad dwa lata związany był z kancelarią NGL Legal, a wcześniej przez dziesięć lat z kancelarią Sołtysiński Kawęcki i Szlęzak.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów