Partnerskie awanse w Dentons

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Czterech prawników dołączyło w kwietniu do grona partnerów warszawskiego biura Dentons. To Radosław Góral z zespołu postępowań sądowych i arbitrażu, Marceli Kasperkiewicz i Michał Wasiak z zespołu prawa spółek, fuzji i przejęć oraz Tomasz Zwoliński z zespołu bankowości i finansów.

– Tegoroczne awanse to wyraz uznania dla imponującego doświadczenia naszych prawników, zaangażowania w najważniejsze transakcje i projekty oraz zaufania, którym obdarzyli ich kluczowi klienci kancelarii. Nasi nowi partnerzy są nie tylko wybitnymi ekspertami w swoich dziedzinach, ale również doskonale rozumieją rynek, co znajduje odzwierciedlenie w najwyższej jakości ich pracy i poziomie usług. Serdecznie gratuluję awansu naszym prawnikom, to wielkie osiągnięcie w ich karierze i powód do dumy dla całej kancelarii – powiedział Arkadiusz Krasnodębski, partner zarządzający Dentons w Polsce

Nowi partnerzy Dentons w Polsce:

dr Radosław Góral specjalizuje się w prowadzeniu spraw spornych oraz doradztwie prawnym na rzecz Emerging Growth Companies. Jest ekspertem w dziedzinie finansowych i ekonomicznych aspektów prawa, zarówno w sporach i transakcjach, jak i w kwestiach regulacyjnych. Ma doświadczenie w sprawach dotyczących ryzyk, roszczeń i szkód. Doradza czołowym instytucjom finansowym, ubezpieczycielom, firmom transportowym i telekomunikacyjnym oraz przedsiębiorstwom z branży technologicznej na różnych etapach rozwoju.

Dr Radosław Góral zajmuje się praktyką prawniczą w biurze Dentons w Warszawie i w Dolinie Krzemowej (USA). Uzyskał stopień doktora na Uniwersytecie Stanford i ma uprawnienia zawodowe w Polsce, Kalifornii i Nowym Jorku.

Marceli Kasperkiewicz specjalizuje się w polskim i wspólnotowym prawie cywilnym i handlowym oraz prawie spółek, w szczególności pod kątem transakcji fuzji i przejęć oraz private equity. Ma ponad piętnaście lat doświadczenia transakcyjnego, szczególnie w obszarach fuzji i przejęć oraz restrukturyzacji korporacyjnych. Doradzał klientom przy wszystkich typach transakcji dotyczących nabywania spółek i aktywów (w sektorach publicznym jak i prywatnym), międzynarodowych projektach inwestycyjnych, transakcjach P2P, wykupach lewarowanych i menedżerskich, fuzjach, podziałach oraz innego typu skomplikowanych restrukturyzacjach korporacyjnych grup kapitałowych. Ma szczególne doświadczenie przy tworzeniu i strukturyzacji krajowych i międzynarodowych przedsięwzięć typu joint venture.

Michał Wasiak specjalizuje się w prawie cywilnym i korporacyjnym, w szczególności w zakresie fuzji i przejęć oraz restrukturyzacji przedsiębiorstw. Doradzał przy licznych transakcjach fuzji i przejęć oraz projektach z zakresu prawa spółek, takich jak przejęcia spółek prywatnych i publicznych, projekty typu joint venture oraz połączenia krajowe oraz transgraniczne. Jego doświadczenie w zakresie prawa spółek obejmuje również doradztwo przy restrukturyzacjach przejętych aktywów i wdrażanie programów motywacyjnych dla kadry zarządzającej, opartych na akcjach.

Tomasz Zwoliński specjalizuje się we wszelkiego rodzaju transakcjach bankowych i finansowych, w szczególności w transakcjach typu project finance, w finansowaniu eksportu (z udziałem agencji kredytów eksportowych lub bez nich), projektów partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP), w transakcjach finansowania infrastruktury, energetyki, handlu i faktoringu, finansowaniach korporacyjnych, w transakcjach finansowania akwizycji i przejęć oraz w restrukturyzacji finansowej.

Doradzał przy kluczowych transakcjach wspierania polskiego eksportu, przy finansowaniu budowy autostrad w Polsce i w Ukrainie, finansowaniu budowy hoteli i biurowców, a także obiektów przemysłowych (o wartości przekraczającej nawet 5 miliardów złotych), usługowych i mieszkalnych. Jego specjalizacją jest również finansowanie odnawialnych źródeł energii w aukcyjnym systemie wsparcia OZE.

W obszarze transakcji lewarowanych i akwizycyjnych doradzał między innymi funduszom private equity oraz ich kredytodawcom w wielu transakcjach wykupów lewarowanych, a także konsorcjum kredytodawców w finansowaniu wezwania giełdowego na GPW w Warszawie o wartości 500 milionów złotych.

Wcześniej, na początku roku, do grona partnerów Dentons dołączyli Agnieszka Wardak, kierująca zespołem postępowań karnych i wewnętrznych oraz dr Christian Schnell z zespołu energetyki i zasobów naturalnych, który prowadzi również praktykę w biurze kancelarii Dentons w Monachium.

Artykuł powstał we współpracy z kancelarią Dentons.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów