Partnerzy kancelarii z Hongkongu kupili obraz. Tak zaczyna się historia platformy do token-transakcji od DLA Piper

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Pierwszą udaną transakcją na platformie był zakup przez grupę partnerów DLA Piper z Hongkongu obrazu chińskiego artysty Wang Xiao Bo. 

Platforma TOKO oparta jest na technologii blockchain i można na niej stworzyć tokeny do oznaczenia ułamków prawa własności każdego aktywu, poczynając od wspomnianego obrazu, po wartą miliony euro nieruchomość. 

TOKO może pomóc właścicielom aktywów w stworzeniu unikalnej oferty produktowej, poprawiać płynność aktywów i zapewniać dostęp do szerszej grupy inwestorów – zapewnia kancelaria.  

Platforma tokenizacyjna stworzona przez DLA Piper ma być wyjątkowa, dlatego, że łączy rozwiązania technologiczne z kompleksową obsługą prawną świadczoną przez zespół DLA Piper. Jak powiedział w oficjalnym komunikacie prasowym Scott Thiel, partner technolgiczny w kancelarii i główny prawnik TOKO: „DLA Piper i Aldersgate poświęciły ogromną ilość czasu na badanie wyzwań związanych z tokenizacją aktywów i kwestii prawnych związanych z tworzeniem tokenów bezpieczeństwa”. 

Poza podstawowymi funkcjonalnościami TOKO, czyli tworzenie i sprzedawanie tokenów, platforma ma też umożliwiać organizowanie zgromadzeń token-wspólników, przeprowadzanie głosowań czy publikowanie oficjalnych informacji o wysokości wypłat. 

Platforma TOKO została opracowana we współpracy z Hedera Hashgraph startupem tworzącym zdecentralizowaną sieć publiczną. Hedera jest własnością i jest zarządzana przez radę wiodących światowych organizacji m.in. Boeing, Deutsche Telekom, DLA Piper, FIS, Google, IBM czy LG Electronics.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów