Penteris oraz Olesiński i Wspólnicy w gamingowej transakcji za niemal 40 mln dolarów

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Wartość transakcji to 38,9 mln dolarów.

– To wyjątkowy moment dla Huuuge. Traffic Puzzle to oryginalna gra kategorii puzzle, która szybko staje się naszą trzecią najważniejszą grą. Unikalne doświadczenie match-3 (“wybierz trzy”), które oferuje gra pozwala oczekiwać, że dotychczasowe wzrosty to dopiero początek – tak skomentował transakcję Anton Gauffin, założyciel i dyrektor generalny Huuuge.

Pracami Penteris kierowała Agnieszka Pytlas, zaś wspierali ją Jeremiasz Kuśmierz, Małgorzata Kociszewska oraz Justyna Jóźwiak. – To dla nas wyróżnienie, że zespół Penteris może doradzać Huuuge w zamknięciu pierwszej transakcji po wejściu spółki na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, wspierając realizację istotnego celu strategicznego grupy, jakim jest rozszerzenie działalności w segmencie gier casual – powiedziała Agnieszka Pytlas.

Z kancelarii Olesiński i Wspólnicy spółce Picadilla Games doradzali Ewelina Macewicz w zakresie obsługi całej transakcji, Andrzej Boboli w zakresie zabezpieczenia praw IP, Sebastian Kleszyk w zakresie zabezpieczenia wsparcia gry po transakcji, a w kwestiach podatkowych partner zarządzający kancelarii Rafał Olesiński oraz Tomasz Gałka.

Gra Traffic Puzzle podwoiła liczbę użytkowników w 2020 roku w porównaniu z 2019 rokiem, a jej przychody w tym okresie wzrosły trzykrotnie. Średni dzienny przychód z gry wynosi ok. 100 tys. dolarów.

Jak informuje Huuuge, gry casual są jednym z najczęściej pobieranych rodzajów gier mobilnych. Są to gry charakteryzujące się prostymi zasadami i krótszymi rozgrywkami, dzięki czemu trafiają w gusta szerokich kręgów odbiorców. Gry puzzle, do których należy Traffic Puzzle, stanowią największą i najbardziej godną uwagi kategorię w ramach segmentu casual, odpowiadając aż za 56% przychodów tego segmentu w 2020 roku. Poza grami typu social casino jest to również kategoria najistotniejsza dla portfela produktowego Huuuge.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów