Piotr Szelenbaum nowym partnerem B2RLaw. Pokieruje praktyką rynków kapitałowych oraz fuzji i przejęć spółek publicznych

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Nowy partner B2RLaw doradza klientom od ponad 25 lat. Jest uznanym ekspertem w zakresie prawa korporacyjnego, rynków kapitałowych oraz transakcji M&A. Doradzał przy największych i najbardziej rozpoznawalnych fuzjach i przejęciach na polskim rynku na rzecz dużych spółek oraz funduszy prywatnych (w tym Venture Capital i Private Equity), także na rzecz emitentów i banków inwestycyjnych przy pierwszych lub kolejnych ofertach publicznych, ofertach nabycia akcji, obligacji i innych instrumentów finansowych; przy wprowadzaniu akcji spółek zagranicznych do  obrotu giełdowego (projekty dual listing) oraz przy wycofywaniu spółek z giełdy.

Piotr Szelenbaum budował swoją karierę w warszawskim zespole Greenberg Traurig i jego poprzednikach – Dewey & LeBoeuf oraz Dewey Ballantine, gdzie awansował do stanowiska lokalnego Partnera. Następnie przez 4 lata pracował w warszawskim biurze White & Case na stanowisku Partnera, a następnie, również jako Partner, w polskiej kancelarii SPCG. W ostatnich czasie pełnił funkcje General Counsel w wiodącej polskiej firmie produkującej gry video, zapewniając wsparcie prawne m.in.  przy wejściu spółki na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Przed przejściem na stanowisko prawnika in-house, przez wiele lat był rekomendowany w międzynarodowych rankingach prawniczych, takich jak Chambers Global, Chambers Europe i Legal 500 EMEA w kategoriach Corporate/M&A oraz Capital Markets.

– Bardzo cieszymy się z dołączenia Piotra do B2RLaw i witamy go w naszym zespole. Piotr jest wybitnym prawnikiem w zakresie praktyki rynków kapitałowych i Corporate & M&A. Znamy się od wielu lat i mieliśmy przyjemność z powodzeniem pracować po dwóch różnych stronach transakcji. Dołączenie Piotra jest wyrazem naszego celu, jakim jest oferowanie najlepszych usług prawnych, świadczonych przez zespół utalentowanych prawników. Ukierunkowanie praktyki Piotra doskonale wpisuje się w naszą ofertę i strategię firmy bycia czołową firmą prawniczą w Europie Środkowo-Wschodniej dla branży technologicznej, zapewniającej wsparcie prawne na rzecz spółek technologicznych w dostępie do kapitału i/lub rozwoju podczas ich pełnego cyklu życia z wykorzystaniem transakcji korporacyjnych i finansowych. Wierzymy, że B2RLaw, jak żadna inna kancelaria w Europie Środkowo-Wschodniej, posiada zespół prawników łączących ekspercką wiedzę transakcyjną z dogłębną znajomością branży technologicznej, którzy doradzają w transakcjach dotyczących przestrzeni technologicznej, od wczesnego etapu venture capital aż po potencjalną sprzedaż, merger lub IPO – komentuje Rafał Stroiński, Senior Partner B2RLaw.

Artykuł powstał we współpracy z kancelarią B2RLaw.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów