Polski prawnik pierwszym in-housem w Bitcoin Association

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Adwokat dołączył do stowarzyszenia przechodząc z innej organizacji non-profit zajmującej się technologią blockchain – i podobnie jak Bitcoin Association zlokalizowanej w szwajcarskim Zug – Lisk Foundation, z którą związany był przez ponad 2,5 roku. Przed wyjazdem do Szwajcarii pracował między innymi w kancelarii Patpol oraz Magnusson (obecnie Penteris). 

Marcin Zarakowski posiada doświadczenie w zagadnieniach prawnych związanych z blockchain, ochroną danych, AML oraz własnością intelektualną. Aktywnie uczestniczył w tworzeniu regulacji dotyczących technologii blockchain, zarówno jako współprzewodniczący grupy roboczej w International Association for Trusted Blockchain Applications, jak i członek grupy roboczej ds. DLT i blockchain w ramach Ministerstwa Cyfryzacji. Oprócz doświadczenia prawniczego, Zarakowski posiada certyfikat Certified Information Privacy Professional – Europe (CIPP/E).

W Bitcoin Association Marcin Zarakowski będzie zajmował się zarówno codziennymi sprawami prawnymi stowarzyszenia, jak również, ma uczestniczyć w szybko rozwijających się działaniach stowarzyszenia z zakresu polityki publicznej, skupiając się na Unii Europejskiej i krajach sąsiadujących. 

Doświadczenie Marcina będzie cenne, gdy będziemy rozszerzać naszą pracę w zakresie polityki publicznej i rządowych inicjatyw blockchain w całej Europie i na okolicznych terytoriach – edukując decydentów na temat potęgi Bitcoin SV jako jedynego publicznego blockchaina z możliwością nieograniczonego skalowania, aby sprostać potrzebom zarówno przedsiębiorstw, jak i rządów. A ponieważ sam jestem byłym prawnikiem, wspaniale jest powitać kolejnego prawnika w zespole Bitcoin Association” –tak skomentował dołączenie Marcina Zarakowskiego do Bitcoin Association jego założyciel Jimmy Nguyen

Sam Marcin Zarakowski powiedział:Jestem podekscytowany dołączeniem do Bitcoin Association, ponieważ widzę ogromny potencjał dla blockchaina BSV, który może zostać z powodzeniem wdrożony w szeregu różnych przypadków użycia zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Ze względu na jego zdolność do nieograniczonego skalowania, mocno wierzę, że BSV może być katalizatorem, który napędza masową adopcję technologii blockchain i skutecznie realizuje jej prawdziwie przełomowy potencjał. Nie mogę się doczekać, aby pomóc Bitcoin Association i jego Blockchain for Government Initiative w nawigacji i przyczynić się do rozwoju środowiska regulacyjnego dla technologii blockchain i aktywów cyfrowych w mojej nowej roli.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów