Polskie biuro CMS z wyjątkowym certyfikatem, mają go tylko 4 kancelarie na świecie

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Siedziba kancelarii CMS, mieszcząca się w Varso Tower, jako pierwsza aranżacja biurowa w Polsce, otrzymała certyfikat WELL Platinum. Tym samym CMS, dołącza do prestiżowego grona czterech kancelarii prawnych na świecie, mogących poszczycić się biurem zgodnym z najwyższymi standardami w zakresie dobrostanu pracowników i współpracowników.

Standard WELL to najbardziej prestiżowy i uznany na świecie system certyfikacji budynków i ich części pod kątem troski o zdrowie i samopoczucie użytkowników. Obejmuje takie czynniki jak jakość powietrza, komfort termiczny, akustyka czy oświetlenie. Wytyczne International WELL Building Institute są poparte badaniami naukowymi, a proces oceny przebiega pod czujnym okiem niezależnych audytorów, weryfikujących wszelkie aspekty związane z projektem.

– Certyfikat WELL Platinum jest ukoronowaniem naszych starań w zakresie stworzenia niepowtarzalnego miejsca na biznesowej mapie Warszawy, które nie tylko sprzyja inspirującym spotkaniom i wymianie idei, ale także wyznacza trendy w zakresie komfortu pracowników oraz odwiedzających nas klientów –  mówi Andrzej Pośniak, Partner Zarządzający w kancelarii CMS. 

W biurze CMS zadbano o stworzenie maksymalnie funkcjonalnego i zrównoważonego środowiska pracy z dużą ilością proekologicznych materiałów, energooszczędnych rozwiązań i naturalnej roślinności. Jednym z celów projektu było wzmocnienie budowania kultury organizacyjnej w ramach koncepcji „cultureplace”, w myśl której powstały liczne przestrzenie dedykowane budowaniu relacji, pracy wspólnej i spotkaniom. 

– Projektując nowe biuro, postawiliśmy sobie za cel stworzenie przestrzeni przyjaznej zarówno pracownikom i współpracownikom, jak i środowisku naturalnemu. Certyfikat WELL, to dla nas kamień milowy w procesie budowania biznesu zgodnego ze standardami ESG – mówi Beata Kępowicz, COO w kancelarii CMS.

Bartosz Trzop, prezes pracowni Trzop Architekci, która zaprojektowała biuro, dodaje: – Jesteśmy szczególnie dumni, że biuro CMS uzyskało certyfikat WELL na tak wysokim poziomie. To też potwierdzenie, iż jest to najbardziej zrównoważona i najzdrowsza dla użytkowników przestrzeń pracy, jaką udało nam się do tej pory zaprojektować. 

Za realizację biura CMS odpowiadały firmy JLL, Tétris oraz HB Reavis.

– Proces certyfikacji biura, zgodnie z rekomendacjami WELL, jest doskonałym narzędziem do kompleksowego przeanalizowania i udoskonalenia warunków pracy w organizacji, nie tylko stricte technicznych i architektonicznych, ale też operacyjnych. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu zespołu CMS i determinacji, aby stworzyć innowacyjne biuro, udało nam się wspólnymi siłami uzyskać najwyższy poziom certyfikatu WELL – mówi Wojciech Tworek, ESG & Sustainabilty Consultant oraz WELL AP w JLL.

Magdalena Zawadzka, Business Development Operations Manager w Tétris, dodaje: – Dostosowanie naszych prac do wymagań certyfikacji wymagało doboru odpowiednich materiałów budowlanych, surowców, mebli i innych elementów wykończenia łączących najwyższą jakość i estetykę z ograniczaniem wbudowanego śladu węglowego i emisji szkodliwych dla zdrowia lotnych związków organicznych.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów