Ponad milion metrów kwadratowych za ponad półtora miliarda euro. Dentons i Clifford Chance w olbrzymiej transakcji magazynowej

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Logistycznemu gigantowi Prologis doradzała kancelaria Clifford Chance. W projekt zaangażowani byli prawnicy z biur w Londynie, Paryżu, Amsterdamie, Frankfurcie, Madrycie, Mediolanie, Warszawie, Brukseli i Luksemburgu. Całość prac nadzorował Alis Pay, partner współzarządzający globalną praktyką nieruchomości Clifford Chance. Z polskiego biura kancelarii przy tej transakcji pracował zespół kierowany przez partnera Daniela Kopanię, w skład którego wchodzili Katarzyna Pączek, Tomasz Walerowicz, Joanna Kuźmińska Agata Parys, Oliwia Hutnik i Katarzyna Kuchta. 

Sprzedającej olbrzymi portfel magazynowy firmie Crossbay, która jest jedną z największych platform logistycznych w Europie, doradzali prawnicy kancelarii Dentons. W biurze w Warszawie transakcję prowadziła partner Monika Sitowicz, a wspierała ją Weronika Nowosielska. W projekt zaangażowani byli także prawnicy Dentons z biura w Luksemburgu. 

128 budynków i 6 inwestycji w trakcie budowy, które były przedmiotem transakcji zlokalizowane są w siedmiu krajach Europy przy dużych miastach, to jest: 

  • Włochy (Rzym i Mediolan);
  • Holandia (Amsterdam i Rotterdam);
  • Hiszpania (Madryt i Barcelona);
  • Niemcy (Norymberga i Berlin);
  • Francja (Paryż);
  • Belgia (Bruksela);
  • Polska (Łódź).

W sumie przedmiotem transakcji była powierzchnia 1,14 miliona metrów kwadratowych. 

Ta transakcja pokazuje, że nieustannie jesteśmy w stanie oferować naszym klientom wysokiej jakości lokalizacje logistyczne na terenach miejskich. W pobliżu gęsto zaludnionych obszarów kreujemy możliwości, które wykraczają poza same nieruchomości i przyczyniają się do rozwoju naszych klientów – podkreśla w komunikacie Ben Bannatyne, prezes Prologis w Europie. – Wraz z ciągłym rozwojem handlu elektronicznego lokalizacje przy ośrodkach o wysokiej populacji stają się coraz ważniejsze dla klientów – dodaje.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów