Partnerzy serwisu

Partnerzy główni:

Porównanie regulacji upadłości i restrukturyzacji w całej Europie – Taylor Wessing przygotowała specjalne narzędzie

Wpływ globalnej pandemii, skutki Brexitu i szybkie zmiany ram restrukturyzacyjnych w wielu jurysdykcjach europejskich oznaczają, że zrozumienie różnic i podobieństw w zakresie restrukturyzacji, niewypłacalności i egzekwowania prawa w całej Europie nigdy nie było ważniejsze – pisze na swojej stronie internetowej kancelaria Taylor Wessing i przedstawia funkcjonalne narzędzie prezentujące przegląd regulacji z tego obszaru.

Można porównać przepisy z 23 krajów, wybierając je z powyższej mapy. Przegląd zawiera regulacje obejmujące między innymi rodzaje zabezpieczeń, postępowanie upadłościowe, kwestie odpowiedzialności czy rozwiązywania umów.

Poza przeglądaniem informacji o regulacjach upadłościowych i restrukturyzacyjnych w poszczególnych krajach można także wybrać z jeden aspekt np. kwestie odpowiedzialności, a następnie oznaczyć kraje, których przepisy w tym zakresie nas interesują. Wtedy powstanie proste zestawienie poszczególnych jurysdykcji.

Narzędzie jest bardzo proste i nie stanowi żadnego przełomowego rozwiązania legaltech, poza tym oczywiście nie prezentuje dokładnych treści przepisów, a jedynie opracowane na ich podstawie informacje, niemniej może okazać się przydatnym i szybkim źródłem podstawowej wiedzy.

European Restructuring & Insolvency tool dostępne jest pod na stronie Taylor Wessing.

Kategoria: Prawo i biznes