Partnerzy serwisu

Partnerzy główni:

Prawnicy Gide doradzali Tauron przy emisji obligacji na 450 mln złotych

Tauron Polska Energia S.A. dominująca spółka z grupy Tauron podpisała z Bankiem Gospodarstwa Krajowego dokumentację dotyczącą programu emisji obligacji hybrydowych do kwoty 450 milionów złotych. Środki z emisji mogą zostać przeznaczone na finansowanie potrzeb bieżących i inwestycyjnych. Największego dystrybutora energii w Polsce w tej sprawie wspierałi prawnicy Gide Loyrette Nouel partner Robert Dulewicz, counsel Michał Śmiechowski i associate Przemysław Kopka. 

Kancelaria zapewniła Tauron pomoc przy strukturyzacji transakcji, negocjacji dokumentów transakcji oraz zapewnieniu zgodności dokumentacji emisyjnej z wymogami agencji ratingowej nadającej obligacjom hybrydowym określony poziom tzw. equity credit.

Jak informuje Tauron, środki uzyskane z obligacji pozwolą na zwiększenie inwestycji w odnawialne źródła energii, przede wszystkim projekty wiatrowe i fotowoltaiczne. 

Robert Dulewicz, Przemysław Kopka, Michał Śmiechowski

Jak podkreśla partner Gide Robert Dulewicz, jest to jedna z niewielu emisji hybrydowych obligacji korporacyjnych na polskim rynku. – Tego rodzaju emisje wymagają zarówno doradztwa czysto prawnego, jak i współpracy przy implementacji określonych wcześniej wymogów metodologicznych agencji ratingowych w celu zapewnienia, że obligacje hybrydowe kwalifikują się do przyznania określonego poziomu tzw. equity credit – dodaje Robert Dulewicz.

Program emisji obligacji przewiduje możliwość przeprowadzenia emisji w okresie dwóch lat od momentu podpisania dokumentacji.