Prawnicy Greenberg Traurig doradzali People Can Fly przy inwestycji w VR gaming

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Kancelaria Greenberg Traurig była doradcą PCF Group S.A. (People Can Fly) w związku z nabyciem większościowego pakietu akcji w Incuvo S.A. specjalizującej się w produkcji gier na platformy wirtualnej rzeczywistości.

Jak informuje  parkiet.com, PCF Group nabyła pakiet kontrolny akcji Incuvo od estońskiej spółki OÜ Blite Fund za prawie 20 mln złotych, a inwestycja powiązana jest ze zleceniem implementacji jednej z gier People Can Fly na platformy VR przez Incuvo.

Ze strony kancelarii Greenberg Traurig transakcję poprowadził partner lokalny Mateusz Zaleński, a w skład zespołu wchodzili Associates Grzegorz Socha i Michał Bałdowski. Prace zespołu nadzorował partner Rafał Sieński.

Partnerzy Greenberg Traurig: Rafał Sieński, Mateusz Zaleński

Incuvo S.A. to producent gier na platformy wirtualnej rzeczywistości (Virtual Reality, VR), którego akcje są notowane w alternatywnym systemie obrotu NewConnect prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. 

PCF Group jest dynamicznie rozwijającym się producentem gier wideo specjalizującym się w grach z gatunku shooter (strzelanki), który współpracuje z czołowymi, międzynarodowymi wydawcami gier. Wśród gier wyprodukowanych przez People Can Fly znajdują się nagrodzone tytuły, które zdobyły uznanie graczy i mediów na całym świecie, takie jak: Painkiller, Bulletstorm, Gears of War: Judgment oraz Outriders, strzelanka RPG wydana w 2021 r.

W 2020 r. Greenberg Traurig był doradcą prawnym PCF Group w związku z pierwszą ofertą publiczną akcji PCF Group oraz dopuszczeniem akcji do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Artykuł powstał we współpracy z kancelarią Greenberg Traurig.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów