Prawnicy Norton Rose Fulbright doradzali mBank przy finansowaniu fotowoltaicznego portfolio

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Międzynarodowa kancelaria prawna Norton Rose Fulbright doradzała mBankw związku z finansowaniem budowy w Polsce portfela instalacji fotowoltaicznych Pożarowo o łącznej mocy 40 MWp, sponsorowanym przez Afcon Renewable Energy.

Pracą warszawskiego zespołu Norton Rose Fulbright kierowali associate Igor Kondartowicz i counsel prowadzący praktykę energetyczną Tomasz Rogalski. W skład zespołu weszli associate Karolina Majcher i associate Michał Rutkowski oraz Karolina Lepakiewicz i Mateusz Głaz. Tomasz Rogalski, senior associate Cezary Zawiślak oraz Jakub Chmiel doradzali co do aspektów finansowania dotyczących inwestycji i analizy stanu prawnego (due diligence). Senior associate Krzysztof Gorzelak, associate Oskar Sula oraz Katarzyna Konarska zajmowali się kwestiami zabezpieczenia.

Portfel Pożarowo będzie finansowany przez mBank, jednego z najbardziej aktywnych kredytodawców na rynku energii odnawialnej. Afcon Renewable Energy to wiodący deweloper odnawialnych źródeł energii z siedzibą w Izraelu.

Zespołem mBank zarządzał Tomasz Groyecki, a w jego skład wchodzili Jacek Zwierzchowski i Mateusz Mańkowski. 

Tomasz Rogalski (prowadzący praktykę energetyczną Norton Rose Fulbright w Warszawie i współprowadzący transakcję) skomentował:

– Bardzo się cieszymy, że wspieraliśmy mBank przy finansowaniu portfela PV Pożarowo, czyli pierwszej inwestycji Afcon Renewable Energy na szybko rozwijającym się polskim rynku energii odnawialnej. Jest to jedna z dużych transakcji finansowania projektów inwestycyjnych obsługiwanych przez warszawskie biuro kancelarii w ciągu ostatnich kilku miesięcy, która świadczy o naszych umiejętnościach z zakresu finansowania inwestycji, analizy due diligence i kwestii regulacyjnych w transakcjach finansowania aktywów OZE w Polsce – komentuje Tomasz Rogalski prowadzący praktykę energetyczną Norton Rose Fulbright w Warszawie.

Artykuł powstał we współpracy z Norton Rose Fulbright.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów