Prawnicy z całego świata spotykają się w Miami

Opublikowano

Nasi Partnerzy

W niedzielę (30 października) w Miami rozpoczęła się doroczna konferencja Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawników (International Bar Associate). Do piątku (4 listopada) prawnicy z całego świata, w tym z Polski, będą uczestniczyć w konferencjach, panelach dyskusyjnych, warsztatach i mniej lub bardziej formalnych spotkaniach biznesowych. Dla prawników z naszego rynku to okazja do poznawania najnowszych trendów branży prawniczej, a także nawiązywania relacji, które mogą przynieść wspólne projekty na poziomie międzynarodowym. 

W niedzielny wieczór podczas otwarcia konferencji główne wystąpienie wygłosił Lionel Barber, były wieloletni dziennikarz Financial Times (w latach 2005-2020), obecnie inwestor i doradca gazety The New European. Lionel Barber w swoich licznych wystąpieniach na różnych forach zajmuje się polityką zagraniczną, stosunkami transatlantyckimi i międzynarodową polityką gospodarczą.

Podczas ceremonii otwarcia konferencji odtworzono także, nagrane wcześniej specjalnie na tę okazję, przemówienie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zelenskiego. 

Wręczono także specjalną nagrodę prawnikom z Ukrainy. 

Otwarcie IBA Annual Conference miało także mniej formalne elementy. 

W konferencji IBA w Miami uczestniczy ponad pięć tysięcy prawników z ponad 130 krajów. W najbliższych dniach mają okazję wziąć udział w ponad 200 konferencjach, panelach, spotkaniach i innych wydarzeniach. Jak informuje IBA, tematy spotkań i sesji dotyczą między innymi wyzwań związanych z zarządzaniem kancelarią prawną i relacjami międzynarodowymi, etyką, przyszłością zawodu prawnika oraz rządami prawa i prawami człowieka, a także bardziej specjalistycznych tematów z zakresu konkretnych praktyk prawnych. 

Z polskich kancelarii do Miami pojechali między innymi przedstawiciele Kochański & Partners, Rymarz Zdort, SSW Pragmatic Solutions i Wardyński i Wspólnicy. 

IBA zapowiedziała już kolejną, przyszłoroczną konferencję. Tym razem będzie zorganizowana zdecydowanie bliżej Polski, w Paryżu, od 29 października do 3 listopada 2023 roku.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów