Prawniczy Start Kariery: Czy warto rozpoczynać praktyki prawnicze już po I roku studiów? 

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Kancelaria CMS jako jedna z nielicznych oferuje praktyki prawnicze studentom już I i II roku. Dlaczego kancelaria zdecydowała się na taki program stażowy? Czy rzeczywiście warto rozpoczynać karierę prawniczą tak wcześnie? Między innymi o tym rozmawiamy z prawniczkami i ekspertkami HR CMS w webinarze z cyklu Prawniczy Start Kariery. Webinar został stworzony we współpracy Legal Business Polska i CMS.

– To wynik naszych doświadczeń i badań przeprowadzonych ze studentami. Doszliśmy do wniosku, że dla studentów I i II roku nie ma oferty działań rozwojowych w kancelariach, a wiedzieliśmy, że duża grupa takich osób, już na tym etapie szuka możliwości zdobywania doświadczenia w kancelariach – tak Agnieszka Skarżyńska, HR Manager CMS wyjaśnia, dlaczego kancelaria zdecydowała się na program Future Facing.  

– W tym roku to już druga edycja programu. Zdecydowanie nie narzekamy na brak zainteresowania naszą ofertą. Widzimy, że studenci są bardzo otwarci i chętni, żeby już od początku studiów zdobywać praktyczne doświadczenie i sprawdzać, jak pracuje się w kancelariach – dodaje Barbara Sapiołko, HR Specialist CMS. 

Jak mówi Monika Szczotkowska Senior Associate, takie praktyki to znakomity czas nie tylko na naukę, ale także, by się zainspirować. – Studenci pierwszych lat, mimo że nie mają jeszcze dużej wiedzy merytorycznej, mogą na tych praktykach wiele zyskać, Zobaczyć, jak duża kancelaria działa w praktyce, jakimi obszarami prawa można się zajmować, jakie są możliwości planowania kariery – podkreśla Monika Szczotkowska. 

– Otwartość i zaangażowanie to klucz do dobrego wykorzystania praktyk – zaznacza w trakcie naszego webinaru Patrycja Styczyńska associate w CMS. Jak mówi, prawnicy wyjaśniają studentom cały kontekst zadań i projektów, w których biorą udział, a to bardzo cenna nauka. 

OBERZYJ ROZMOWĘ:

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów