Prof. Adam Opalski dołączył do kancelarii DZP 

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Adam Opalski jest radcą prawnym z ponad 20-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w prawie spółek ze szczególnym uwzględnieniem problematyki corporate finance, corporate governance, restrukturyzacji oraz międzynarodowego i europejskiego prawa spółek. Doradzał polskim i międzynarodowym firmom przy transakcjach fuzji i przejęć, szczególnie w sektorze bankowym i ubezpieczeniowym. Wspierał także przedsiębiorców w sporach korporacyjnych i licznych postępowaniach arbitrażowych. Ma także duże doświadczenie w opracowywaniu struktury pierwszych ofert publicznych (IPO) i wsparciu w debiutach na Głównym Parkiecie GPW. 

– Cieszymy się, że do naszego zespołu dołączył tak uznany prawnik jak Adam Opalski. Naszym niezmiennym celem jest dostarczanie klientom optymalnych rozwiązań, a dzięki doświadczeniu i wiedzy Adama będziemy mogli zapewnić im dodatkowe wsparcie eksperta z szeroką perspektywą biznesową popartą najwyższej klasy ekspertyzą naukową – podkreśla Krzysztof Zakrzewski, Partner Zarządzający oraz Szef Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć kancelarii Domański Zakrzewski Palinka. 

Adam Opalski jest profesorem nauk prawnych i kierownikiem Katedry Międzynarodowego Prawa Prywatnego i Handlowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest autorem, współautorem i redaktorem ponad 100 publikacji naukowych z zakresu prawa handlowego, m.in. komentarza do Kodeksu spółek handlowych, „Systemu Prawa Prywatnego” czy monografii dotyczących prawa grup spółek, europejskiego prawa spółek, rady nadzorczej spółki akcyjnej oraz instytucji kapitału zakładowego. 

Pracował również nad nowelizacją KSH wprowadzającą do polskiego systemu prawnego instytucję prostej spółki akcyjnej. 

Za swoje osiągnięcia naukowe był wielokrotnie wyróżniany przez władze uczelni, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz prestiżowego publikatora naukowego „Państwo i Prawo”. 

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów