Przed nami gigantyczna transakcja na rynku mieszkaniowym

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Jak pisze Puls Biznesu, przejęciem Robyg od Goldman Sachs zainteresowanych jest niemal 30 podmiotów, w tym światowych funduszy inwestycyjnych, Według informacji Pulsu Biznesu, Goldman Sachs za sprzedaż 100 % akcji dewelopera chcę 3 mld zł. To może być największe jak do tej pory przejęcie na polskim rynku budownictwa mieszkaniowego.

Jak informował niecały miesiąc temu portal inwestycje.pl, Robyg odnotował 117 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej w I połowie 2021 roku, co oznacza wzrost o 324 % rok do roku, EBIT wyniósł 147 mln zł (to wzrost o 264 % rok do roku), a przychody ze sprzedaży przekroczyły 512 mln zł (wzrost o 74% rok do roku).

Przez pierwsze sześć miesięcy tego roku Grupa Robyg zawarła ponad 2 300 umów rezerwacyjnych oraz podpisała około 2 100 umów deweloperskich i przedwstępnych w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu.

Goldman Sachs niecałe cztery lata temu przejął Robyg ogłaszając wezwanie na wszystkie akcje dewelopera. Po uzyskaniu ponad 90 % głosów z akcji dokonał przymusowego wykupu pozostałych akcjonariuszy i wycofał Robyg z GPW. W procesie obejmującym między innymi analizę due diligence oraz negocjację umów transakcyjnych jeden z największych banków inwestycyjnych reprezentował wtedy zespół prawników z praktyk nieruchomości, capital markets oraz fuzji i przejęć kancelarii Greenberg Traurig.

Na razie za wcześniej na informacje, które z kancelarii pracują lub będą pracowały przy wyjściu Goldman Sachs z tej inwestycji. Z pewnością będzie to jednak jedna z najważniejszych transakcji tego roku.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów