Przemysław Rosati jako of counsel dołącza do PCS | Littler

Opublikowano

Nasi Partnerzy

fot. rosati.com.pl

Adwokat Przemysław Rosati, Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej od października współpracuje jako of counsel ze specjalizującą się w prawie HR kancelarią PCS | Littler. Zajmuje się sprawami z obszaru compliance i business crime. 

Kancelaria w ten sposób rozbudowuje swoją praktykę prawa karnego. – Prowadzenie biznesu wymaga podejmowania przez naszych klientów nierzadko bardzo trudnych decyzji, związanych z szeregiem ryzyk, w tym osobistych. Dajemy klientom komfort i pewność, że wspierając ich w sprawach HR, dbamy o ich sytuację i bezpieczeństwo osobiste. Dzięki współpracy z mec. Przemysławem Rosatim nasze możliwości osiągną kolejny poziom, z oczywistą korzyścią dla klientów – komentuje Sławomir Paruch partner i założyciel PCS | Littler.

Jak podkreśla partner kancelarii Karolina Kanclerz nawiązanie współpracy z Przemysławem Rosatim, który specjalizuje się w prawie karnym, jest odpowiedzią na potrzeby klientów. – Jesteśmy kancelarią zapewniającą kompleksowe wsparcie w obszarach HR, które siłą rzeczy znacznie wykraczają poza obszar prawa pracy. Prowadzenie biznesu wymaga podejmowania przez naszych klientów nierzadko bardzo trudnych decyzji, związanych z szeregiem ryzyk, w tym osobistych. Każdy biznes, w który zaangażowany jest czynnik ludzki, jest narażony na pewne ryzyko nieprawidłowości i nadużyć. Dajemy klientom komfort i pewność, że wspierając ich w sprawach HR, dbamy o ich sytuację i bezpieczeństwo osobiste – mówi Karolina Kanclerz w wydawanym przez PCS | Littler newsletterze Perspektywy HR. 

Sam Przemysław Rosati, także w ramach publikacji Perspektywy HR wskazuje, że prawo pracy i prawo karne ma coraz więcej wspólnych obszarów. – Odpowiedzialność karna i wykroczeniowa pracodawców, a raczej ich zarządców, bardzo często ma związek z naruszeniem praw pracowniczych, chociażby w zakresie BHP, czasu pracy, wynagrodzeń. Również w relacjach ze związkami zawodowymi często ze strony przedstawicieli związków pojawiają się zarzuty popełnienia wykroczenia utrudniania działalności związkowej. W ten sposób chcą wywrzeć presję na pracodawcach. Ale nie tylko tym się zajmujemy. Mamy sprawy śmiertelnych wypadków przy pracy, o których pracodawca obowiązkowo zawiadamia prokuratora, przestępstwa „białych kołnierzyków”, sprawy korupcji w biznesie itd. Co raz więcej mamy spraw dot. wewnętrznych nieprawidłowości, w tym postępowań wyjaśniających – mówi Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej. 

PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień | Littler tworzy już grono blisko 90 doświadczonych prawników, konsultantów oraz wsparcia administracyjnego. Kancelaria posiada biura w 6 miastach w Polsce: Warszawie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu oraz Gdańsku

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów