SKS pomaga Jeronimo Martins w sprawie 723 mln zł kary od UOKiK

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Decyzja o karze została wydana przez Prezesa UOKiK w połowie grudnia. Jak podawał urząd,  w trakcie postępowania i kontroli w biurach Jeronimo Martins Polska zebrano informację, z których wynika, że spółka w arbitralny sposób narzucała niektóre rabaty, głównie dostawcom owoców i warzyw.

W swoim komunikacie UOKiK wskazywał również, że tylko w ciągu trzech lat badanych przez urząd: 2018, 2019 i 2020 – spółka Jeronimo Martins Polska w kontaktach z branżą spożywczą zarobiła na zakwestionowanych praktykach ponad 600 mln zł, a w okresie objętym postępowaniem niedozwolone działania dotknęły ponad 200 podmiotów, przy czym blisko 80 proc. przypadków dotyczyło dostaw owoców i warzyw. W skrajnych przypadkach wysokość nieuczciwego rabatu przekraczała 20 proc. całego obrotu wypracowanego z Biedronką.

„Nie zgadzamy się z nałożoną na nas sankcją finansową, bo nie ma ona żadnych podstaw i udowodnimy to w sądzie” – tak mówił jeszcze w grudniu Maciej Łukowski dyrektor działu zakupów i członek zarządu Jeronimo Martins Polska w wywiadzie dla Business Insider Polska

Jak poinformowała kancelaria SKS, prawnikami, którzy pomagają w realizacji tej zapowiedzi są partner Krzysztof Kanton, starszy prawnik Joanna Marek, of counsel prof. Marek Kolasiński z praktyki prawa antymonopolowego oraz partner Jacek Siński i starszy prawnik dr Mateusz Irmiński z departamentu procesowego. 

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów