Sobczyńscy i Partnerzy (FSG Prawo) doradcą Izolbet przy przejęciu przez Lafarge 

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Przedmiotem transakcji były spółki Izolbet sp. z o.o. oraz Izolbex sp. z o.o. których założycielami i wspólnikami byli Kazimierz, Robert i Marcin Majchrzak. Prawnicy Sobczyńscy i Partnerzy wspierali ich na wszystkich etapach tego projektu, świadcząc kompleksową obsługę prawną sprzedaży spółek. 

Zespołem prawników praktyki prawa spółek i transakcji kierowali adwokat Michał Sobczyński, partner zarządzający kancelarii oraz radca prawny Orest Ochocki współkierujący praktyką prawa spółek i transakcji. 

W części dotyczącej nieruchomości transakcja realizowana była przez zespół prawa nieruchomości i inwestycji budowlanych kancelarii pod kierownictwem radcy prawnego Piotra Pawłowskiego.

Doradcą podatkowym sprzedających była również spółka z Grupy FSG – FSG Podatki, w której imieniu udziałowców Izolbet wspierał doradca podatkowy Michał Szychowski.

Izolbet to jeden z głównych polskich producentów materiałów hydroizolacyjnych, chemii budowlanej, zapraw i tynków. Firma powstała w 1995 roku. Zatrudnia 170 osób i ma cztery zakłady produkcyjne zlokalizowane w Budzynie, Gostyninie, Kleszczowie i Chmielowie. Przez ostatnie trzy lata Izolbet osiągała dwucyfrowe wzrosty sprzedaży i EBITDA. 

Lafarge to francuskie przedsiębiorstwo wchodzące w skład Grupy Holcim, która jest znaczącym na globalnym rynku producentem materiałów budowlanych, dostarczającym rozwiązania dla firm wykonawczych, architektów i inżynierów.

– Jesteśmy dumni, że zyskujemy takiego partnera jak Izolbet, który tak jak my stawia na jakość i innowacyjność oferowanych rozwiązań. Chcemy, aby dzięki synergii nasze zaawansowane rozwiązania odpowiadały na potrzeby współczesnego budownictwa, zwiększając efektywność energetyczną budynków oraz pozwalając szybciej i efektywniej budować. Jest to również kolejny krok w realizacji Strategii 2025 – przyśpieszenie zielonego wzrostu – powiedział w komunikacie firmy Xavier Guesnu, prezes Lafarge w Polsce. 

Artykuł powstał we współpracy z Sobczyńscy i Partnerzy.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów