Sobczyńscy i Partnerzy (FSG Prawo) doradcą założycieli Grupy SmakMak przy transakcji z Tar Heel Capital

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Fundusz private equity Tar Heel Capital (THC) po spełnieniu się warunków zawieszających, w tym uzyskaniu zgody UOKiK na koncentrację, sfinalizował 28 października transakcję nabycia 64% udziałów spółek z Grupy SmakMAK  (m.in. Smakmak sp. z o.o. i Fresh Slaw Poland sp. z o.o.). Założycielom Grupy SmakMAK Maciejowi Woźniczakowi i Adamowi Woźniczakowi doradzała kancelaria Sobczyńscy i Partnerzy (FSG Prawo).

Przedmiotem transakcji było nabycie większościowego pakietu udziałów w spółce SmakMAK sp. z o.o., podwyższenie kapitału zakładowego spółki, nabycie przez tę spółkę wszystkich udziałów w kilku innych spółkach wchodzących w skład Grupy SmakMAK, nabyciu nieruchomości oraz ukształtowanie nowego ładu korporacyjnego Grupy, w tym zasad uczestnictwa i zaangażowania założycieli oraz kluczowych menadżerów.

Ponadto, w ramach transakcji planowane są dalsze czynności konsolidacyjne w Grupie. Prawnicy Sobczyńscy i Partnerzy wspierali założycieli na wszystkich etapach tego projektu, świadcząc kompleksową obsługę prawną transakcji.

Zespołem prawników praktyki prawa spółek i transakcji kierowali adwokat i partner zarządzający kancelarii Michał Sobczyński oraz radca prawny Orest Ochocki, współkierujący praktyką prawa spółek i transakcji.

W części dotyczącej nieruchomości transakcja realizowana była przez zespół prawa nieruchomości i inwestycji budowlanych kancelarii pod kierownictwem radcy prawnego Piotra Pawłowskiego.

SmakMAK, firma założona w 2004 roku przez dwóch braci, Adama i Macieja Woźniczaków to producent dań gotowych, które znajdziemy w ofercie dużych polskich sieci handlowych. Oferta spółki obejmuje ponad 100 produktów w kategorii dań gotowych. Spółka zatrudnia 270 pracowników i ma do dyspozycji cztery zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 11 tys. mkw. oraz nowoczesne centrum logistyczne. W 2021 roku SmakMak odnotował przychód w wysokości 141 mln zł. Prognozuje się, że w obecnym roku spółka będzie dalej intensywnie się rozwijać, planowane przychody mają osiągnąć rekordowe 180 mln zł.

Kupujący, Tar Heel Capital, jest jedną z czołowych polskich firm w branży private equity. THC specjalizuje się w przejęciach, finansowaniu dłużnym, emisjach akcji oraz transakcjach zbycia przedsiębiorstw z różnych sektorów gospodarki.

Artykuł powstał we współpracy z kancelarią Sobczyńscy i Partnerzy

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów