SSW doradzała producentowi węzłów cieplnych przy przejęciu przez Viessmann

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Prawnicy SSW doradzali właścicielom Elektrotermex sp. z o.o. specjalizującej się w produkcji instalacji cieplnych przy sprzedaży większościowego pakietu udziałów w spółce na rzecz jednej z największych firm w sektorze grzewczym Viessmann. 

Nadzór partnerski nad transakcją sprawował Paweł Chyb (partner), a transakcję prowadził Leszek Cyganiewicz (senior associate) przy wsparciu Bartosza Kuzioła (associate). W aspektach nieruchomościowych doradzali Robert Wodzyński (partner) i Joanna Berzyńska-Garal (associate). 

Strony nie ujawniły wartości transakcji.

– Bardzo cieszy nas strategiczne partnerstwo z jednym z największych światowych producentów w obszarze ogrzewania i klimatyzacji. Dzięki sile firmy Viessmann będziemy mogli  szybciej rozwijać się na rynku krajowym i uzyskamy możliwość obsługi większej części polskiego rynku – powiedział prezes Elektrotermex Janusz Mielnicki, prezes prywatnej firmy ETX

Elektrotermex jest dostawcą kompleksowych rozwiązań grzewczych, specjalizującym się w produkcji i montażu węzłów oraz stacji cieplnych. Portfel usług grzewczych uzupełnia wykonywanie zaawansowanych instalacji przemysłowych, izolacji termicznych rurociągów, budowa kotłowni i sieci ciepłowniczych. Spółka operuje na terenie Polski, głównie w obrębie aglomeracji warszawskiej – największego rynku węzłów cieplnych w kraju. 

Viessmann to globalny dostawca rozwiązań grzewczych, przemysłowych i chłodniczych posiadający 22 zakłady produkcyjne zlokalizowanie w 12 krajach. Firma pomimo swojej ponad 100-letniej historii nadal jest firmą rodzinną, zarządzaną obecnie przez czwarte pokolenie rodziny Viessmann. 

Artykuł powstał we współpracy z SSW.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów