SSW i Linklaters w wielkim finansowaniu Baltic Power

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Baltic Power, spółka z Grupy Orlen, budująca farmę wiatrową na Morzu Bałtyckim pozyskała 4,4 mld EUR finansowania od konsorcjum 25 banków i instytucji finansowych. W tę olbrzymią transakcję z Polski zaangażowani byli prawnicy kancelarii Linklaters i SSW Pragmatic Solutions. 

SSW Pragmatic Solutions pracowała po stronie pozyskującej finansowanie Baltic Power. To kontynuacja współpracy tej kancelarii ze spółką będącą JV Orlenu i Northland Power. Od 2021 roku kancelaria wspierała również Baltic Power w fazie rozwoju projektu i reprezentowała w negocjacjach kontraktów budowlanych (EPCI).

Multidisciplinarnym zespołem SSW koordynował Hubert Wysoczański i kierowany przez partnerów: Ilonę Fedurek, Dominika Strzałkowskiego i Katarzynę Solarz-Włodarską. 

SSW współpracowała po stronie Baltic Power z kancelarią Hogan Lovells. Z tej międzynarodowej kancelarii zaangażowani byli prawnicy z biur w NIemczech, Holandii, Anglii i USA. 

Linklaters doradzała grupie 25 pożyczkodawców. W jej skład wchodziły między innymi polskie i międzynarodowe banki komercyjne, agencje kredytów eksportowych (ECA), Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR). 

Z warszawskiego biura Linklaters projektem kierowali partnerzy Marta Domino i Patryk Figiel oraz managing associate Jakub Dąbrowski i senior associate Maciej Chęciński. W transakcję zaangażowani byli także prawnicy Linklaters z biur w Berlinie i Londynie. 

Finansowanie obejmuje kredyt inwestycyjny 3,6 mld EUR na 23 lata. Poza tym Baltic Power będzie miała możliwość wykorzystania dodatkowych linii kredytowych w wysokości 1 mld zł oraz rezerwowych linii kredytowych w wysokości 0,6 mld EUR.  

Baltic Power na morzu okolicach Łeby i Choczewa. Ma być ukończona w 2026 roku. Elektrownia będzie miała moc ok. 1140 MW i wygeneruje ilość energii elektrycznej wystarczającą do zaopatrzenia w czystą energię ponad 1,5 miliona gospodarstw domowych. 

źródło: linklaters.com; ssw.solutions

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów