Stany USA pozywają właściciela Facebooka i Instagrama. Chodzi o zdrowie psychiczne młodzieży

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Dwanaście stanów USA pozywa koncern Meta czyli właściciela Instagrama i Facebooka za przyczynienie się do rozstroju zdrowia psychicznego młodzieży. Chodzi o uzależnienie ich od korzystania z serwisu oraz niewystarczającego zabezpieczenia przed nieodpowiednimi treściami.

Jak podają media, jednym z zarzutów jest to, że koncern używał takich funkcji, które prowadziły do przywiązania użytkowników do aplikacji. Poza tym według pozywających firma miała gromadzić dane dzieci w wieku poniżej 13 lat, co jest złamaniem  ustawy o ochronie prywatności dzieci w internecie.

Prokurator generalna Nowego Jorku Letiti James powiedziała w swoim oświadczeniu, że Media społecznościowe przyczyniły się do kryzysu zdrowia psychicznego wśród młodzieży. Teraz ich właściciele muszą zostać pociągnięci do odpowiedzialności”

Z analizy BBC wynika, że wobec Mety toczą się już setki spraw z pozwów rodzin, młodzieży i szkół. 

Więcej o tej sprawie pisze TVN24

Informacja pochodzi z Newslettera Business Update przygotowywanego we współpracy z redakcją Legal Business Polska. Codziennie o 5 rano może otrzymywać zestaw wybranych informacji o gospodarce, biznesie i prawie – subskrybuj na businessupdate.pl

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów