Taylor Wessing doradzała MLP Group przy dużej emisji obligacji

Opublikowano

Nasi Partnerzy

– W ostatnim czasie przeprowadziliśmy cykl spotkań z inwestorami, którzy potwierdzili zainteresowanie objęcia emitowanych przez nas obligacji i finansowania rozwoju MLP Group. Jesteśmy również zadowoleni z uzyskanych warunków oprocentowania kuponu odsetkowego, który aktualnie kształtuje się w okolicach 1,70% – powiedziała w komunikacie spółki Monika Dobosz, Dyrektor finansowa w MLP Group S.A.

– Cieszy nas i napawa dumą fakt, że ponownie mogliśmy wspierać MLP Group w realizacji tak ważnego projektu. To kolejna transakcja na rynku kapitałowym przeprowadzona na rzecz tego klienta przy której możemy wykazać się naszym doświadczeniem i wiedzą – powiedział Andrzej Mikosz, partner w Taylor Wessing w Warszawie. 

Jak informuje MLP Group, to kolejna emisja obligacji firmy przeprowadzana w trudnym pandemicznym okresie, która zakończy się satysfakcjonującym wynikiem dla spółki. W tym roku w ramach emisji akcji i obligacji Grupa pozyskała już 50,1 mln EUR. Środki wykorzystywane są głównie na rozwój działalności na rynku niemieckim, austriackim i polskim oraz zakup nowych gruntów pod kolejne projekty.

Transakcja prowadzona była przez dr Jakuba Piterę, partnera Taylor Wessing, wspieranego przez Martę Janowską (Senior Associate) oraz Patrycję Sojkę (Associate). Nadzór strategiczny sprawował Andrzej Mikosz, partner współkierujący warszawską praktyką prawa handlowego, M&A oraz rynków kapitałowych. 

MLP Group działa od ponad 20 lat i specjalizuje się w budowie i najmie powierzchni logistycznych i produkcyjnych. W skład portfela nieruchomości zarządzanych przez MLP Group wchodzi 17 parków logistycznych na trzech europejskich rynkach tj. polskim, niemieckim, austriackim i rumuńskim.

Artykuł powstał we współpracy z kancelarią Taylor Wessing

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów