Partnerzy serwisu

Partnerzy główni:

Taylor Wessing doradzała przy transgranicznym nabyciu firmy badającej zachowania klientów

Prawnicy warszawskiego biura kancelarii Taylor Wessing doradzali jednej z wiodących międzynarodowych firm sektora commerce experience Bloomreach przy polskich aspektach nabycia wywodzącej się ze Słowacji platformy danych i doświadczeń klientów Exponea.

Zespołem polskich prawników Taylor Wessing pracujących przy tej transakcji kierował partner Olav Nemling, współkierujący warszawską praktyką prawa spółek/M&A i rynków kapitałowych. Wspierała go senior associate Katarzyna Matusiak.

Poza prawnikami Taylor Wessing z Warszawy, przy transakcji doradzały także biura kancelarii ze Słowacji, Czech, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jak informuje Taylor Wessing, transakcja została przeprowadzona dzięki sojuszowi z kancelarią Wilson Sonsini Goodrich and Rosati z Kalifornii. 

Udział w transakcjach takich jak nabycie Exponea, stanowi wyraźny dowód naszego doświadczenia i naszych możliwości w zakresie prowadzenia transgranicznych transakcji fuzji i przejęć w branży nowych technologii. Klienci z branży nowych technologii oczekują precyzyjnego i zwięzłego doradztwa. Nie ma tam miejsca na rozważania prawnicze. Dodatkowo harmonogram transakcji zazwyczaj jest bardzo ambitny. Sprostanie tym oczekiwaniom jest dla nas za każdym razem wyzwaniem i wymaga oprócz solidnego warsztatu, zrozumienia biznesu klienta i umiejętnego sterowania dynamiką transakcji,”  – tak komentuje tę transakcję Olav Nemling.

Bloomreach dzięki nabyciu Exponea zamierza stworzyć jedyną platformę commerce experience, łączącą pełne spektrum danych o klientach i produktach dla rekomendacji i działań podejmowanych w czasie rzeczywistym i w oparciu o sztuczną inteligencję.

Niesamowite doświadczenia w e-commerce pochodzą z umieszczenia dokładnie tego samego produktu przed klientem we właściwym czasie i we właściwym kanale, a to wymaga głębokiego zrozumienia produktów i ludzi, co do tej pory nie było możliwe” – powiedział, komentując tę transakcję w komunikacie firmy, Raj De Datta, CEO Bloomreach.