Taylor Wessing doradzała przy transgranicznym nabyciu firmy badającej zachowania klientów

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Zespołem polskich prawników Taylor Wessing pracujących przy tej transakcji kierował partner Olav Nemling, współkierujący warszawską praktyką prawa spółek/M&A i rynków kapitałowych. Wspierała go senior associate Katarzyna Matusiak.

Poza prawnikami Taylor Wessing z Warszawy, przy transakcji doradzały także biura kancelarii ze Słowacji, Czech, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jak informuje Taylor Wessing, transakcja została przeprowadzona dzięki sojuszowi z kancelarią Wilson Sonsini Goodrich and Rosati z Kalifornii. 

Udział w transakcjach takich jak nabycie Exponea, stanowi wyraźny dowód naszego doświadczenia i naszych możliwości w zakresie prowadzenia transgranicznych transakcji fuzji i przejęć w branży nowych technologii. Klienci z branży nowych technologii oczekują precyzyjnego i zwięzłego doradztwa. Nie ma tam miejsca na rozważania prawnicze. Dodatkowo harmonogram transakcji zazwyczaj jest bardzo ambitny. Sprostanie tym oczekiwaniom jest dla nas za każdym razem wyzwaniem i wymaga oprócz solidnego warsztatu, zrozumienia biznesu klienta i umiejętnego sterowania dynamiką transakcji,”  – tak komentuje tę transakcję Olav Nemling.

Bloomreach dzięki nabyciu Exponea zamierza stworzyć jedyną platformę commerce experience, łączącą pełne spektrum danych o klientach i produktach dla rekomendacji i działań podejmowanych w czasie rzeczywistym i w oparciu o sztuczną inteligencję.

Niesamowite doświadczenia w e-commerce pochodzą z umieszczenia dokładnie tego samego produktu przed klientem we właściwym czasie i we właściwym kanale, a to wymaga głębokiego zrozumienia produktów i ludzi, co do tej pory nie było możliwe” – powiedział, komentując tę transakcję w komunikacie firmy, Raj De Datta, CEO Bloomreach.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów