Taylor Wessing reprezentował PHN Property Management przy refinansowaniu zakupu Regent Warsaw Hotel

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Celem zawartej umowy jest zrefinansowanie przejęcia hotelu Regent Warsaw Hotel, nabytego w lutym 2021 r. od syndyka masy upadłościowej za kwotę 130,5 mln PLN.

Transakcję prowadziła Grażyna Kuźma, partner i szefowa praktyki nieruchomości w Warszawie wraz z dr Jakubem Piterą, partnerem z praktyki prawa spółek, M&A i rynków kapitałowych, wspierani przez Martę Janowską (Senior Associate), Partycję Sojkę (Associate) oraz Marcina Skibę (Associate). Nadzór strategiczny nad transakcją sprawował Andrzej Mikosz, partner współkierujący praktyką prawa spółek, M&A i rynków kapitałowych. 

Regent Warsaw Hotel, funkcjonujący dawniej pod marką Hyatt, to 5-gwiazdkowy hotel położony w centrum Warszawy, w sąsiedztwie zespołu pałacowo-ogrodowego Łazienki Królewskie. 

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości to wiodący inwestor i zarządca na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. W swoim portfelu skupia ok. 154 nieruchomości i ok. 600 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Polski Holding Hotelowy to spółka Skarbu Państwa, której celem jest skonsolidowanie i zarządzanie obiektami świadczącymi usługi hotelarskie, należącymi do Skarbu Państwa. W portfelu PHH znajduje się łącznie 27 hoteli i obiektów. Od wielu lat spółka współpracuje jako franczyzobiorca z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi.

Artykuł powstał we współpracy z kancelarią Taylor Wessing.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów