Tomasz Rogalski został partnerem warszawskiego biura Norton Rose Fulbright

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Tomasz Rogalski posiada ponad 18 lat doświadczenia . Z Norton Rose Fulbright związany jest od 2008 roku. Doradza przy różnorodnych projektach krajowych i międzynarodowych oraz transakcjach w sektorze bankowym i finansowym. Posiada bogate doświadczenie w transakcjach z zakresu energetyki i infrastruktury (finansowanie project finance, partnerstwo publiczno-prawne, fuzje i przejęcia w energetyce oraz kwestie regulacyjne w tym sektorze), finansowania nieruchomości, restrukturyzacji pozasądowej i sądowej, transakcjach finansowania dla sektora telekomunikacyjnego oraz finansowania korporacyjnego. W swojej praktyce koncentruje się również na usługach finansowych (obrót instrumentami finansowymi, np. instrumentami pochodnymi, usługi maklerskie oraz kwestie regulacyjne z uwzględnieniem rozporządzeń MiFID II, MAR, EMIR i REMIT) oraz na sektorze FinTech. 

Tomasz Rogalski jest radcą prawnym od ponad 10 lat. W 2017 roku uzyskał uprawnienia doradcy restrukturyzacyjnego.

W 2005 roku z wyróżnieniem ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego i University of Cambridge (British Centre for English and European Legal Studies). Następnie, w 2006 roku ukończył Podyplomowe Studium Bankowości Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, a w 2021 roku. podyplomowe studia FinTech na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie jest słuchaczem podyplomowych studiów na kierunku Morska Energetyka Wiatrowa na Politechnice Gdańskiej.

– Odkąd Tomasz dołączył do Norton Rose Fulbright 15 lat temu, wniósł bardzo wiele do naszej praktyki bankowej i energetycznej w Polsce – mówi Grzegorz Dyczkowski, partner zarządzający warszawskim biurem kancelarii i kierujący praktyką bankowości i finansów: – Bardzo cieszymy się na współpracę z Tomaszem w jego nowej roli przy dalszej obsłudze klientów kancelarii w Polsce i za granicą. Tomasz zdobył unikalną wiedzę i zbudował silne relacje z klientami, zwłaszcza z sektora bankowości i energetyki. Połączenie jego umiejętności i doświadczenia pomoże naszym krajowym i międzynarodowym klientom radzić sobie z nadchodzącymi zmianami i wykorzystywać przyszłe możliwości – dodaje Grzegorz Dyczkowski.

Od 2014 r. Tomasz jest wyróżniany za pracę w sektorach bankowości i energetyki oraz restrukturyzacji przez międzynarodowe rankingi prawnicze, takie jak Chambers Global, Chambers Europe, The Legal 500 Europe, Middle East and Africa oraz IFLR 1000, które piszą o nim:

  • The Legal 500 Europe, Middle East and Africa, edycja z 2022 r. (która przyznała Tomaszowi tytuł wschodzącej gwiazdy (Rising Star) w Polsce – w sektorze energetyki i zasobów naturalnych): „Kierujący praktyką Tomasz Rogalski jest najwyższej klasy prawnikiem specjalizującym się w prawie energetycznym. Podoba nam się jego skupienie na transakcjach finansowania projektowego, w ramach których kieruje pracami zarówno nad dokumentami finansowania, jak i prawnymi badaniami due diligence. Takie kompleksowe podejście jest dla nas, jako kredytodawcy udzielającego na polskim rynku energetycznym finansowania projektowego, bardzo pomocne, ponieważ jeden prawnik może doradzać zarówno w kwestiach finansowych jaki i regulacyjno-energetycznych w ramach jednej transakcji. To dla nas duży atut.”; „Tomasz Rogalski jest prawnikiem wysoce skoncentrowanym na potrzebach biznesowych klienta, posiadającym wyjątkowe umiejętności i potrafiącym skupić się na kluczowych kwestiach, co pozwala nam zamykać transakcje.”; „Tomasz Rogalski proaktywnie angażuje się w transakcję, doradzając nie tylko w kwestiach prawnych, ale także podając przykłady standardów rynkowych.”; „Tomasz Rogalski ma bardzo dobre kontakty, posiada duże doświadczenie i zapewnia silne wsparcie w kwestiach regulacyjnych, badaniach due diligence i negocjowaniu umów.” 
  • The Legal 500 Europe, Middle East and Africa, edycja z 2022 r. (która przyznała Tomaszowi tytuł rekomendowanego prawnika (Recommended Lawyer) w sektorze bankowości i finansów): “Szczególnie podoba nam się współpraca z Tomaszem Rogalskim. Tomasz jest bardzo błyskotliwym i kompetentnym prawnikiem bankowym, który zna dokumentację bankową na wylot i oferuje bardzo dobre porady prawne i biznesowe. Doceniamy jego dyspozycyjność i gotowość do poświęcenia czasu na poszukiwanie praktycznych rozwiązań.” 
  • Chambers Europe 2020 (która uplasowała go na poziomie Band 4 w Polsce – bankowość i finanse): “Dotrzymuje obietnic.”; „Połączenie umiejętności technicznych i solidności to wszystko, czego potrzeba.”
  • The Legal 500 Europe, Middle East and Africa, edycja z 2022 r. (która przyznała Tomaszowi tytuł partnera nowej generacji (Next Generation Partner) w Polsce – w dziedzinie restrukturyzacji i upadłości): „Zespół Tomasza Rogalskiego był zawsze elastyczny, rzetelny i terminowo dostarczał dokumentację dobrej jakości. Czasami można było oczekiwać większego wsparcia negocjacyjnego, ale zespół rozwija tę umiejętność.”; ”Tomasz Rogalski jest zawsze dostępny w celu kontaktu, potrafi odpowiednio zbilansować swój zespół i zarządzać jego mocnymi stronami.”

Artykuł powstał we współpracy z Norton Rose Fulbright.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów