Ukraińskie kancelarie przestają doradzać firmom z Rosji i zachęcają do tego innych

Opublikowano

Nasi Partnerzy

Kancelaria Asters napisała w swoim komunikacie: „Uważamy, że powinien nastąpić masowy i natychmiastowy międzynarodowy odwet, aby powstrzymać i ukarać agresora. Jako profesjonalni usługodawcy, kierujący się naszymi standardami etycznymi, nie jesteśmy w stanie nadal świadczyć usług doradztwa prawnego na rzecz rosyjskich przedsiębiorstw i osób prywatnych, chyba że otwarcie potępią one reżim polityczny Putina lub przestaną się z nim wiązać”.

Jak dalej napisała kancelaria, ta decyzja ma być umiarkowanym wkładem w sankcje nałożone na Rosję na arenie międzynarodowej, które, jak ma nadzieje Asters, będą dalej rozszerzane.

„Apelujemy do innych ukraińskich i międzynarodowych kancelarii prawnych o podjęcie podobnych decyzji” – napisano w komunikacie Asters.

Podobne stanowisko zajęła także duża kijowska kancelaria Arzinger i oświadczyła, że nie zgadza się na współpracę, partnerstwo i świadczenie jakichkolwiek usług na rzecz firm rosyjskich.

“4 dzień Rosjanie nadal atakują ukraińską infrastrukturę cywilną i wojskową w całym kraju. Nasza firma nadal koncentruje swoje wysiłki na wspieraniu ukraińskiej armii, która przez cały ten czas daje porządny odpór wrogowi! Apelujemy również do wszystkich ukraińskich i zagranicznych korporacji, naszych międzynarodowych partnerów i klientów, aby nie wspierali działalności państwa-agresora” – napisała kancelaria na swoim profilu Linkedin.

Natomiast regionalna kancelaria Integrities udostępniła na swoim profilu Linkedin list otwarty ukraińskich prawników, którzy apelują do prawników z Rosji o potępienie ataku na ich kraj. „Każdy prawnik w Federacji Rosyjskiej, który teraz milczy, popiera wojnę” – napisano w liście.

Poza tym w liście zawarto także apel do zagranicznych i międzynarodowych stowarzyszeń prawnych o zaprzestanie współpracy z prawnikami z Rosji, do czasu całkowitego zakończenia wojny na Ukrainie.

Najnowsze artykuły

Więcej podobnych artykułów